Informacje dla Polaków
Pikio.pl
Monika Majko - 19 Listopada 2020

Właśnie oficjalnie ogłoszono, wydarzy się 28 listopada. Cała Polska stanie na nogi, kobiety: "zmieniamy tradycję"

Informacje o zaplanowanych na 28 listopada br. wydarzeniach obiegły krajowe media, Polacy powinni się przygotować. Organizatorki strajku kobiet przekazały kilka ważnych słów o swoich działaniach i wczorajszym proteście w Warszawie podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Informacje szybko obiegły krajowe media, w trakcie popołudniowej konferencji prasowej organizatorki strajku kobiet przekazały kilka ważnych słów do wszystkich Polaków. Następne działania manifestacyjne zaplanowano na 28 listopada 2020 roku, mieszkańcy kraju powinni przygotować się na kolejne poważne utrudnienia.

Informacje przekazały przewodniczące Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

W czwartek 19 listopada 2020 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem przewodniczących Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, podczas której skomentowano wczorajsze wstrząsające wydarzenia, do których doszło w Warszawie podczas protestu pod hasłem "Blokada Sejmu".

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Przed rozpoczęciem planowanego strajku, cały budynek sejmu został otoczony barierkami ochronnymi, a służby porządkowe postawiono w stan gotowości. jak donosiły media, do stolicy wezwano również załogi policyjne z innych miejscowości.

- Wczoraj w Warszawie mieliśmy do czynienia z sytuacją bezprecedensową. Prywatna osoba - pan wicepremier Kaczyński - zarządził, że zajmie sobie kilkanaście ulic barierkami. Nikt w urzędzie miasta nie słyszał o zajęciu terenu, nikt o żadne zgody się nie zwracał, co oznacza, że ktoś wystawił nam całą masę żelastwa. Ale ważniejsze jest to, że panowie w policyjnych mundurach przyjęli zlecenie prywatne od pana Kaczyńskiego ochrony tych barierek. Powinni byli odmówić wykonania tego rozkazu - mówiła na konferencji prasowej Marta Lempart, przewodnicząca ruchu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ogólnopolski Strajk Kobiet poinformował o planach na 28 listopada

W trakcie protestu doszło do użycia siły wobec manifestujących przez policjantów. Organizatorki strajku oskarżyły funkcjonariuszy o nadużycie władzy i bezprawne działania w obliczu pokojowo nastawionych demonstrantów, których ogromną część stanowiły kobiety oraz osoby młode.

- Wczoraj ostatecznie skompromitowała się formacja, która powinna być policją państwową, natomiast stała się policją partyjną, bo przyjęła prywatne zlecenie od bardzo przestraszonego pana posła Kaczyńskiego. Służyli jako jego prywatna armia [...]. Mieliśmy do czynienia z całym szeregiem naruszeń, m.in. policjanci nie mieli naszywek, dokonywali bezprawnie legitymowania. Zachowywali się agresywnie, eskalowali, użyli środków przymusu - powiedziała Lempart.

- Używali przemocy wobec osób, które chciały się odejść. Polska policja biła i gazowała protestujących, dziennikarzy i posłów. To, co się wczoraj wydarzyło, przelało czarę goryczy - dodała jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
 3. Świerzyński o 10 tysiącach pensji: ”Ja za takie pieniądze nie będę pracował”
 4. Pilny komunikat ministerstwa do milionów Polaków. Nikt nie wiedział, że zaczęło się już z samego rana

W trakcie konferencji przekazano informację o kolejnych zaplanowanych działaniach protestacyjnych. Organizatorki strajku zapowiedziały, że następne wydarzenie odbędzie się 28 listopada br. czyli w 102. rocznicę uzyskania przez Polki czynnego i biernego prawa wyborczego.

- Zmieniamy tradycję. Od dziś 28 listopada będziemy świętować dzień niepodległości - przekazały szefowe strajku kobiet.

Choć na razie nie podano szczegółów planowanego wydarzenia, Polacy prawdopodobnie powinni przygotować się na kolejne poważne utrudnienia. Przy okazji organizatorki strajku poinformowały również, że podczas środowych strajków zatrzymano 30 osób.

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
 3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 4. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
 5. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
 6. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
 7. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
 8. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News