informacje masowa ewakuacja
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 19 Sierpnia 2020

Trwa masowa ewakuacja, tysiące ludzi muszą opuścić swoje domy. Żywioł posuwa się szybko, straszne sceny za granicą

Dramatyczne informacje ze świata. Trwa masowa ewakuacja tysięcy mieszkańców. Wstrząsające nagranie obiegło sieć. Sytuacja jest poważna. Co się wydarzyło?

Wstrząsające informacje ze świata, konieczna była ewakuacja tysięcy mieszkańców. O dramatycznej sytuacji w Kalifornii poinformowały lokalne media. Od porannych godzin północną Kalifornię trawią pożary. Spłonęło dziesiątki hektarów. Dziś rano ewakuowano tysiące mieszkańców zatoki San Francisco. Nad miastem zawisnął gęsty dym.

Nie żyje Piotr SzczepanikJego utwory śpiewała cała Polska. Niestety, nie żyje wybitny muzyk i aktorCzytaj dalej

Dramatyczne informacje ze świata. Wstrząsające nagranie pojawiło się w sieci

Od porannych godzin policjanci oraz strażacy w północnej Kalifornii chodzili od drzwi do drzwi, ostrzegając obywateli przed nadchodzącym ogniem. Usiłowali przestrzec mieszkańców 4,5 tysięcy domów przed żywiołem, który dotarł do Vacaville. Jak przekazali funkcjonariusze straży pożarnej, co najmniej 50 konstrukcji zostało zniszczonych, 50 uszkodzonych, co więcej 4 osoby zostały ranne.

Nad ranem mieszkańcy San Francisco ujrzeli pył, który wpłynął pogorszenie jakości powietrza. Duże problemy z oddychaniem mogą mieć osoby, które zmagają się z chorobami układu oddechowego, wliczając COVID-19. Ogniste tornado oraz gęsty dym bardzo utrudniły funkcjonowanie mieszkańcom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

- Biorąc pod uwagę dodatkowe ryzyko, ważne jest, abyśmy wszyscy przyczynili się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza i podjęcia środków ostrożności w celu zminimalizowania narażenia - przekazały miejscowe władze. Zaapelowano do mieszkańców, by pozostali w domach oraz pozamykali okna i drzwi.

Gavin Newsom, gubernator Kalifornii, we wtorek ogłosił stan wyjątkowy. Przekazał także, że pożary zostały zaostrzone przez skutki historycznej fali upałów, jaka miała miejsce na zachodnim wybrzeżu USA oraz utrzymujących się od długiego czasu silnych wiatrów. Na początku tygodnia w sieci pojawiło się przerażające nagranie ognistego tornada.

Dzisiaj grzeje:

1. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować

2. Jurek Owsiak mocno o dymisji Szumowskiego. Domaga się wyjaśnienia ważnej sprawy

3. Niestety, koronawirus w PKS. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów

W mediach społecznościowych udostępniono nagranie ognistego tornada. Jest to bardzo rzadkie zjawisko atmosferyczne, które polega na unoszeniu słupa ognia przez silne podmuchy gorącego powietrza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe obostrzenia. Wszyscy Polacy będą musieli się dostosować, powód jest poważny
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błąd

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News