Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski

Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski Źródło: Unsplash Ashkan Forouzani

Informacje o kolejnych zarażonych osobach napływają z całego świata. Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie w wielu krajach. Jeden z sąsiadów Polski podjął zdecydowane kroki, które mogą wydać się zaskakujące.

Informacje, których motywem przewodnim jest koronawirus, od pewnego czasu wzbudzają coraz większy niepokój. Liczby zainfekowanych w wielu krajach mówią same za siebie. Pandemia przybiera na sile. Wiele krajów zastosowała obostrzenia, mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby. Kraj sąsiadujący z Polską zdecydował się na wprowadzenie nowych zakazów. 

Koronawirus wymusił podjęcie radykalnych kroków

Z całego świata napływają informacje o działaniach, które mają nas zabezpieczyć przed infekcją. Niektóre z nich możemy zobaczyć na własne oczy. Zmiany zostały wprowadzone w sklepach i miejscach, w których przebywa dużo ludzi. Odwołano imprezy masowe, a kina wraz z teatrami zostały czasowo zamknięte.

Nie da się ukryć, że w obliczu pandemii wielu z nas musiało zmienić swoje nawyki. Szczególnie wskazane jest pozostawanie w domu i opuszczanie go tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne. Tymczasem informacje o tym, że nasz sąsiad zza południowej granicy zdecydował się na jeszcze bardziej radykalne kroki, mogą zaskoczyć wiele osób. Co postanowiono w celu ochrony zdrowia?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje z Czech nie pozostawiają złudzeń

Koronawirus w niektórych krajach rozprzestrzenia się niezwykle szybko. Ostatnio w Czechach odnotowano znaczny wzrost zachorowań. Aktualnie informacje donoszą o blisko pięciuset zainfekowanych. Rząd naszych południowych sąsiadów musiał podjąć kroki mające na celu przeciwdziałaniu dalszemu rozrostowi pandemii. Z nocy ze środy na czwartek zostało tam wprowadzony zakaz przebywania poza domem bez zasłoniętych ust i nozdrzy. 

Zgodnie z tym co powiedział premier Andrej Babisz, osłona nie musi być specjalistyczną maską ochronną. Może być nią szalik, chusta lub maseczka domowej roboty. Najważniejsze, żeby mieć poza domem ciągle zasłonięte usta i nos. Dzięki temu możliwe będzie spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, który jak wiadomo przenoszony jest w znacznym stopniu drogą kropelkową. To jednak niejedyna ważna zmiana z jaką spotkają się Czesi.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Obostrzenia będzie można napotkać również w sklepach. Z uwagi na fakt, iż koronawirus najbardziej zagraża seniorom podjęto decyzję o tym, że osoby powyżej 65. roku życia będą mogły robić zakupy wyłącznie w godzinach od 10:00 do 12:00. Sklepy będą wówczas otwarte wyłącznie dla nich. Warto obserwować kroki podejmowane w innych krajach, ponieważ mogą one zainspirować nasz rząd do podobnych posunięć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii
  4. Żona nauczyciela ma koronawirusa i walczy o życie. Zrobiła jeden poważny błąd, teraz mąż ostrzega innych
  5. Wyśmiali 3-latka za jego wygląd. Reakcja chłopca jest mistrzowska
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Polska Times

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News