Fatalne informacje z Polski. Pożar i silna eksplozja zaskoczyły mieszkańców, są ofiary

Fatalne informacje z Polski. Pożar i silna eksplozja zaskoczyły mieszkańców, są ofiary Źródło: .

Informacje napływające z południowej Polski nie napawają optymizmem. Mieszkańcy jednego z województw minionej nocy nie przespali spokojnie w swoich łóżkach. Musieli ewakuować się w związku z pożarem i eksplozją. Nie wszystkim się to udało.

Informacje z południa Polski jednoznacznie pokazują, że tragedia może spotkać nas niespodziewanie. W środku nocy strażacy podjęli dwie niebezpieczne interwencje, niestety są ofiary tych wydarzeń.

Informacje o ofiarach przekazano mieszkańcom budynku. Wszyscy są wstrząśnięci

Noc z 17 na 18 lutego nie była spokojna dla strażaków ze Śląska. O godzinie 3:00 w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach odebrano powiadomienie o pożarze, który wybuchł w 4-piętrowym budynku przy ul. 23 czerwca. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia, co będą już wyjaśniać śledczy. Niestety, po przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej oraz gaśniczej, w zgliszczach znaleziono ciała dwóch nieżyjących osób.

-  Informację o pożarze na parterze czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego otrzymaliśmy po godz. drugiej w nocy. Niezwłocznie zostały wysłane zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe można było zauważyć duże zadymienie na klatce schodowej. Siedem osób ewakuowało się samodzielnie, jeszcze przed naszym przyjazdem. Dwie natomiast po przygaszeniu pożaru. Niestety, w trakcie gaszenia znaleziono zwłoki dwóch osób. Było to małżeństwo, które tu mieszkało, w wieku ok. 80 lat - wyczerpująco opisał zdarzenie dziennikarzom Dziennika Zachodniego bryg. mgr inż. Wojciech Dela, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Tajemniczy wybuch zbudził wszystkich mieszkańców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strażacy musieli radzić sobie nie tylko z pożarem. Jak donosi portal "Jastrzębie Zdrój Nasze Miasto", ok. godz. 2:40 na Osiedlu Tysiąclecia w Jastrzębiu Zdroju pojawili się strażacy. Głośny wybuch postawił na nogi wszystkich mieszkańców - 25 osób musiało zostać ewakuowanych. Właścicielem lokalu, gdzie miał miejsce wybuch, był 69-latek. Eksplozja sprawiła, że drzwi łazienki zostały wyrwane, poleciały też szyby z okien. Strażacy byli pewni, że to wybuch gazu, jednak w mieszkaniu nie było instalacji gazowej, a nawet prądu, który został odłączony mężczyźnie. Śledczy wstępnie stwierdzili, że lokator mógł skonstruować domowej roboty ładunek wybuchowy, jednak sam oskarżony nie przyznaje się do tego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie można upaść niżej, uwielbiany uczestnik "Chłopaków do wzięcia" trafił do więzienia. Próbował zgwałcić swoją 79-letnią babcię
2. Nie żyje wokalistka Alibabek. Długo walczyła z guzem mózgu

-  Będzie przesłuchany dzisiaj, może uda się dowiedzieć czegoś więcej. Na miejscu pracują nasi technicy, którzy sprawdzają ślady z mieszkania – poinformowała Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Akcja trwała aż do 6:30, na szczęście wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań, po skontrolowaniu ich przez strażaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy tętniaka mózgu. Każdy powinien je znać
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Pan młody już był przy ołtarzu, gdy nagle otworzyły się drzwi kościoła. Zorientował się o co chodzi i pobladł
  4. Uczestnik wygadał największy sekret "Goggleboxa" na TTV. Widzowie już nie będą patrzeć na program tak samo
  5. Bez żadnych zahamowań zgwałcił 15-latka w restauracji, jego krzyki ściągnęły personel. Szczegóły odbierają mowę
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News