Informacje o śmierci dziennikarza
unsplash.com David Tomaseti
Irmina Jach - 17 Listopada 2020

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, niewyobrażalna strata

Informacje o śmierci legendarnego polskiego dziennikarza obiegły krajowe media. O jego śmierci poinformowało - poprzez publikację w mediach społecznościowych - założone przez niego wydawnictwo. To niewyobrażalna strata dla wszystkich fanów sportowych emocji. Trudno wyobrazić sobie tę dyscyplinę po jego odejściu. Niech spoczywa w spokoju.

Informacje o śmierci Andrzeja Gowarzewskiego, polskiego dziennikarza sportowego, znawcy i historyka piłki nożnej, sprawiły, że fani pogrążyli się w głębokiej żałobie. Legendarny reporter miał 75 lat. Założone przez niego wydawnictwo GiA nie zdecydowało się na upublicznienie przyczyny zgonu.

Tragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemyTragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemyCzytaj dalej

Informacje o śmierci znanego dziennikarza obiegły media

- Z wielkim smutkiem informujemy, że 16 listopada 2020 roku, w wieku 75 lat, odszedł twórca wydawnictwa GiA, Andrzej Gowarzewski - wielki kibic futbolowy, ale też lekkoatletyczny (inicjator rankingu "Złote Kolce") i kolarski (pomysłodawca klasyfikacji "Kryształowe koło") - napisano w mediach społecznościowych.

- Dziennikarz i reporter - w tej roli uczestnik dziesięciu mundiali, ale przede wszystkim kronikarz polskiej piłki, od dekad badający meandry jej historii i tworzące fundamentalne dla opisu jej prawdziwych dziejów publikacje. Tomy z cyklu "Encyklopedia piłkarska FUJI", "Kolekcja klubów", "Encyklopedia mudialowa" oraz seria "Mistrzostwa Polski. Stulecie" zyskały rozgłos i uznanie daleko wykraczające poza granice kraju - kontynuowano.

- Żegnamy naszego mentora i nauczyciela, ale także szefa i przyjaciela w jednej osobie - zakończyli pracownicy zespołu redakcyjnego wydawnictwa GiA.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Andrzej Gowarzewski urodził się 19 lipca 1945 roku w Szopienicach, w województwie śląskim. Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pełnił funkcję reportera i publicysty dziennika "Sport" oraz tygodnika "Sportowiec". Przez wiele lat był współpracownikiem radia, telewizji oraz pism polskich i zagranicznych.

Jako dziennikarz był uczestnikiem między innymi igrzysk olimpijskich w Montrealu (1976) i Moskwie (1980) oraz dziewięciu turniejów finałowych piłkarskich mistrzostwach świata (od 1982 roku) i dziesięciu turniejów finałowych mistrzostw Europy (od 1980 roku), a także pierwszym polskim reporterem podczas Tour de France.

Od 1974 do 1990 roku napisał i współtworzył aż siedemnaście pozycji książkowych, poświęconych głównie tematyce sportowej, szczególnie piłce nożnej. Był również autorem licznych reportaży sportowych. Pełnił funkcję członka Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej, SARP, ZAiKS oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Andrzej Gowarzewski był laureatem wielu nagród, między innymi: nagrody klubowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, nagrody "Złote Pióro", Złotego Krzyża Zasługi, "Wawrzyna Olimpijskiego" przyznanego przez Komitet Olimpijski, a także literackich nagród Poznania i Krakowa.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca wiadomość dot. pogrzebu Gulbinowicza. "Nie było identycznej kary w Polsce przez tysiąc lat"

2. Pilna wiadomość do rodziców dzieci poniżej 8 roku życia. Chodzi o dodatkowe pieniądze

3. Dramatyczna relacja pacjentów z polskiego szpitala. Byli bezsilni, wszystko za zamkniętymi drzwiami

Imponujące były również jego zasługi historyczne - udowodnił wiele poddawanych w wątpliwość lub nieznanych faktów z przeszłości. Dowiódł między innymi, że Ernest Wilimowski urodził się pod innym nazwiskiem. Przed laty, w wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że sport zawsze był jego największą pasją.

Dziennikarz posiadał unikalną bazę danych o prawie wszystkich ludziach polskiej piłki. Informacje o jego śmierci są druzgoczące. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz fanom składamy najszczersze wyrazy współczucia. Odejście Andrzeja Gowarzewskiego to nieodżałowana strata.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Gdy zobaczyli, czego dokonał niedługo później, odjęło im mowę
  3. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  4. Wiadomo, co stanie się przed pogrzebem Gulbinowicza. Media donoszą także o zaskakującym miejscu spoczynku
  5. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  6. Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
  7. Maryla Rodowicz wyznaje, że po chorobie jej ogranizm domagał się rosołu. Zdradziła, jaką przyprawę dodaje, by lepiej smakował
  8. Potężny wybuch na wsi. Ojciec w szpitalu, rodzina bez dachu nad głową

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News