Setki służb pracuje na miejscu, akcja trwa już od kilkunastu godzin. Sytuacja jest fatalna

Setki służb pracuje na miejscu, akcja trwa już od kilkunastu godzin. Sytuacja jest fatalna

Informacje z Sosnowca. Wczoraj wieczorem doszło do groźnego pożaru, podczas akcji na miejscu pracowały setki służb. Pomimo ugaszenia pożaru, prace wciąż trwają. Sytuacja się nie poprawia.

Informacje z Sosnowca nad ranem pojawiły się w mediach. Po wielogodzinnej pracy w końcu nastąpił przełom. Zgodnie ze słowami zastępcy komendanta miejskiego PSP mł. bryg. Marcina Pilarskiego pożar został opanowany. Niestety, sytuacja nadal jest fatalna. 

Informacje z Sosnowca. Pożar został ugaszony

- Pożar w Sosnowcu opanowany, ale strażacy będą pracować na miejscu jeszcze wiele godzin - zdradził podczas rozmowy z Polsat News zastępca komendanta miejskiego PSP mł. bryg. Marcin Pilarski. 

Przypomnijmy, w środę wieczorem nad Sosnowcem zaczęło płonąć składowisko odpadów przy ul. Radocha. Mieszkańcy miasta zostali wezwani do pozostania w swoich domach i zamknięcia okien. Zgodnie z oficjalnymi wiadomościami, odpady już się nie palą, jednak sytuacja nadal jest fatalna, wciąż prowadzone są działania na miejscu. 

- Sytuacja jest opanowana. Na obecną chwilę można powiedzieć, że odpady już się nie palą. Prowadzimy działania polegające na sprawdzaniu, nadzorowaniu, przelewaniu miejsc, które jeszcze budzą wątpliwości, które jeszcze mogłyby się rozpalić - dodał Pilarski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Informacje z miejsca zdarzenia. Sytuacja jest fatalna 

Zdaniem Pilarskiego prace na terenie, który był zajęty przez ogień będą prowadzone jeszcze przez wiele godzin. Pożar miał miejsce na wielkiej powierzchni, do akacji zużyto ogromne ilości wody. Na miejscu paliły się substancje, które zdaniem strażaków, mogą być materiałami ropopochodnymi lub rozpuszczalnikami, które teraz będą badane przez wiele tygodni, by dowiedzieć się, jakie skutki mogły pojawić się po pożarze. Strażacy przekazali, że dym wydzielający się podczas pożaru w bezpośrednim kontakcie jest toksyczny, ale nie niósł bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców, którzy podczas pożaru proszeni byli o zamknięcie okien i pozostanie w domach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Po ciężkiej chorobie zmarł ulubieniec wielu Polaków, Andrzej Stelmach

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą

Już wczoraj wieczorem przedstawiciele samorządu Sosnowca przekazali, że w ciągu ostatnich miesięcy miasto wielokrotnie alarmowało prokuraturę i służby środowiskowe i nielegalnym składowisku odpadów na znajdującej się w okolicy ul. Radocha działce. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  4. Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej
  5. Tragedia gwiazdy "Klanu", "Barw szczęścia" i "Złotopolskich". Śmierć nadeszła nagle, ból pozostał do dziś
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News