Oficjalne informacje: 17 nowych przypadków zakażenia. Koronawirus jest już we wszystkich województwach

Oficjalne informacje: 17 nowych przypadków zakażenia. Koronawirus jest już we wszystkich województwach Źródło: Pikio.pl

Informacje, które docierają z Ministerstwa Zdrowia są niepokojące. Potwierdzono, że na terenie kraju pojawiły się kolejne przypadki zachorowań na wirusa SARS-CoV-2.

Informacje pojawiły się na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. Bilans zachorowań znów wzrósł, bez zmian pozostaje liczba ofiar śmiertelnych.

Informacje o zarażeniach w kolejnych województwach

Na terenie Polski pojawiło się 17 nowych, potwierdzonych testami laboratoryjnymi, przypadków zarażonych koronawirusem. Osiem nowozakażonych osób potwierdzono w województwie łódzkim - po jednej osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego oraz 5 na terenie województwa dolnośląskiego. To pierwszy przypadek zakażenia w przypadku województwa podlaskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Bilans z dnia na dzień wygląda inaczej

Obecnie oficjalnie dostępne dane mówią, że w kraju potwierdzono 238 zakażonych osób, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi 5. Sytuacja w poszczególnych województwach jest na bieżąco monitorowana przez Ministerstwo Zdrowia, które prowadzi dokładne badania nad rozprzestrzenianiem się niebezpiecznego wirusa w granicach naszego kraju. Wszystkie przypadki zachorowań na bieżąco nanoszone są na mapę, która została stworzona została przez rząd. Państwowe strony w obecnej sytuacji przygotowały na swoich witrynach wiele bardzo ważnych informacji, z którymi każdy powinien się zapoznać. Dotyczą one nie tylko tego, jak rozprzestrzenia się wirus, ale także tego, jakie środki ochrony przed zarażeniem należy stosować lub kogo i jak poinformować w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu. Pilne poszukiwania kobiet, których lekarz ma koronawirusa, duże niebezpieczeństwo

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

Nowe informacje o pacjencie zero

Ministerstwo Zdrowia w kolejnym tweecie zaraz po ogłoszeniu kolejnych przypadków zarażenia poinformowało jednocześnie, że pacjent zero, który został zarejestrowany 2 marca br. opuści zielonogórski szpital, w którym był hospitalizowany. Wyniki na obecność koronawirusa w jego organizmie ponownie okazały się negatywne i zaliczony on został do pacjentów, który wygrali walkę z COVID-19. Mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak po powrocie z Niemiec miał wysoką gorączkę oraz silny kaszel. Jutro opuści on szpitalne mury i uda się do domu. Lekarze nie ukrywają radości z takiego obrotu spraw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Do sieci trafił kontrowersyjny apel polskiej policji dotyczący koronawirusa. Przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Smutek gwiazdora disco polo. Sytuacja jest tragiczna, zdjęcia mówią same za siebie
  5. Dramatyczne informacje z zachodniej Polski. Matka zabiła 2-letnie dziecko, zrobiła to w najgorszy sposób
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: twitter/MZ_GOV_PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News