Informacje koronawirus Pomorze
pikio
Klaudia Bochenek - 16 Sierpnia 2020

Niepokojące wiadomości z północy kraju. Sytuacja coraz trudniejsza do opanowania

Niepokojące informacje napływają wprost z północy kraju. Okazuje się, że mało kto był świadomy, jak ogromna jest skala problemu. Przez to sytuacja jest coraz trudniejsza do opanowania, służby robią wszystko, żeby zapobiec jeszcze większemu dramatowi.

Przykre informacje z północy kraju. Można spodziewać się, że w najbliższych dniach będzie jeszcze gorzej. Oficjalne dane nie wymagają komentarza.

Z dnia na dzień jest coraz gorzej

Liczba chorych na koronawirusa dochodzi do 57 tys. - statystyki pokazują, że zachorowało już 56 684 osoby, z czego aktywnych przypadków jest 15 677 osób. Dziś przybyło aż 594 zarażonych. Niestety, okazuje się, że tak wysoka liczba jest spowodowana kolejnymi ogniskami choroby. Na Pomorzu sytuacja robi się coraz gorsza: m.in. szpital i sanatoria walczą z koronawirusem.

Chłopiec uwaga katechetaChłopiec dostał do zeszytu uwagę od katechety. Odpowiedź jego mamy jest kapitalna, wiele osób wstało bić brawaCzytaj dalej

- Na Pomorzu pobity rekord zakażeń - dziś 85 nowych przypadków COVID-19 i drugie miejsce w Polsce. Wśród nowych ognisk m. in. szpital w Gdyni, zakład pracy w powiecie starogardzkim, dwa sanatoria i szermierze po powrocie z obozu na Podhalu - przekazał na Twitterze reporter Radia ZET z Trójmiasta, Maciej Bąk.

Informacje o ogniskach zakażeń na Pomorzu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziecko gigantBobas gigant jest już dorosły. Ma 37 lat i jego wygląd jest onieśmielającyCzytaj dalej

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku, na 15 sierpnia w województwie pomorskim są aż 22 ogniska zakażeń koronawirusem. Większość z nich stanowią ogniska rodzinne i wesela. Jeśli chodzi o szpital, wykryto 3 przypadki wśród pracowników Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. W zakładzie pracy w Gdyni odnotowano 3 przypadki zarażenia, a w zakładzie pracy w powiecie tczewskim - 2.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsza wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz

2. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego

3. Tragiczne informacje obiegły media. W jednej chwili zginęło 18 osób, liczba ofiar może rosnąć

W sanatorium w powiecie słupskim wykryto 3 przypadki zakażenia. Wśród osób wracających z obozu szermierki w Zakopanem odnotowano 4 zarażenia. Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku, dwa największe ogniska stanowią:

  • ognisko rodzinne w województwie zachodniopomorskim/pomorskim, związane z zakładem pracy – ogółem 42 przypadków zakażenia (w tym 31 pracowników), powiat słupski, miasto Słupsk, powiat sławieński,
  • ognisko związane z udziałem w rejsie Big Boat Party – ogółem 36 przypadków zakażenia w Polsce, w województwie pomorskim – ogółem 19 przypadków, 8 miasto Gdańsk, 10 miasto Gdynia, 1 miasto Sopot (potwierdzone są również przypadki z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, dolnośląskiego oraz mazowieckiego).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tłumy wybiegły na ulicę, wszędzie jest policja. Sytuacja wymyka się spod kontroli
  2. Porażające, 3 nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Wszystkie na weselach
  3. Zdjęcia są niepokojące. Informacje o 16-letniej córce uwielbianej polskiej aktorki powalają
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka osób, które przyjmowały komunię
  5. Przestaje być śmieszne. Jarosław Jakimowicz otwarcie nawołuje do przemocy?

Zenek Martyniuk pokazał mieszkanieZenek Martyniuk pokazał mieszkanie. Żyje jak prawdziwy król, uwagę zwraca zwłaszcza sypialniaCzytaj dalej

Źródło: Twitter, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News