Nic nie zapowiadało tragedii. Informacje o nagłej śmierci mistrzyni świata obiegają media, szczegóły wyciskają łzy

Nic nie zapowiadało tragedii. Informacje o nagłej śmierci mistrzyni świata obiegają media, szczegóły wyciskają łzy Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Informacje o śmierci mistrzyni świata obiegły media lotem błyskawicy. Dziennikarze portali sportowych nie mogą uwierzyć w tragedię tym bardziej, ponieważ młodziutka dziewczyna miała zaledwie 16 lat i wiele sukcesów na koncie. Wiadomo, co się stało.

Przykre informacje napłynęły z Francji. 14 czerwca miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, nie udało się uratować młodej mistrzyni świata. Pokładano w niej ogromne nadzieje, przygotowywała się na kolejne starty.

Młodzieżowa mistrzyni świata miała zaledwie 16 lat

16-latka wybrała się na pieszą wycieczkę z przyjaciółmi w rejonie skałkowym Saint-Pancrasse, w dolinie Grésivaudan. 14 czerwca Luce Douady chciała spędzić czas w towarzystwie znajomych, a jednocześnie zażyć aktywności oraz nacieszyć oko pięknym widokami. To był jej ostatni spacer: jak donosi francuski dziennik "Le Dauphine" 16-latka miała nieopatrznie poślizgnąć się na nieodkrytym fragmencie klifu i spaść z dużej wysokości.

Ciało Luce Douady zostało już odpowiednio zabezpieczone i przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Sekcja zwłok ma wykazać, co miało bezpośredni wpływ na śmierć młodej mistrzyni świata. Luce Douady w listopadzie miała obchodzić 17. urodziny. Zaczęła startować już z seniorami w swojej dyscyplinie - w boulderingu.

Informacje o jej śmierci wstrząsnęły sportowym światkiem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Luce Douady odnalazła się właśnie w boulderingu i święciła duże triumfy jak na swój wiek. Dyscyplina polega na wspinaczce określoną trasą po ściance w danym czasie. Bouldering nie jest znany zbyt wielu osobom i dopiero zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Luce Douady w zeszłym roku cieszyła się tytułem mistrzyni świata juniorów, a gdy w Pucharze Świata debiutowała w kategorii seniorów doszła do samego finału. Ostatecznie zajęła tam 5. miejsce. Była też brązową medalistką  mistrzostw Europy 2019.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest decyzja, już w lipcu wprowadzą zakaz, jaki nikomu nawet się nie śnił. Nieprawdopodobne informacje potwierdzają media z Japonii
2. Wspaniałe właściwości czereśni. Zaskakujące, jak wiele dobrego mogą zrobić dla naszego organizmu

- Była jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek w naszym zespole. Cała przyszłość była przed nią. To okropna wiadomość - powiedział Pierre-Henri Paillasson, szef francuskiej federacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki
  3. Kupiła jajka w supermarkecie. Miesiąc później stało się najbardziej niebywałe, zdjęcie zwala z nóg
  4. Pięć lat po śmierci żony dostał ręcznie napisany list. Przeczytał jego treść i zaczął płakać, prawda wyszła na jaw
  5. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 75. roku życia
  6. Od dziś w Polsce nowe 20 złotych. NBP wprowadza na obiegu nową monetę

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News