Informacje podejrzane maile
Unsplash.com Glenn Carstens-Peters
Konrad Karpiuk - 16 Maja 2020

Wielu Polaków otrzymało podejrzane maile, chodzi o pieniądze. Prawda jest zupełnie inna, niż wszyscy sądzili

Pojawiły się nowe informacje na temat podejrzanych maili, które trafiły do mailowych skrzynek odbiorczych wielu Polaków. Zwykle tego typu mailami posługiwali się wszelkiego rodzaju oszuści, którzy podszywali się pod znane firmy i próbowali nabrać łatwowierne osoby. Zwykle tego typu wiadomości zawierały wezwania do zapłaty. Teraz na jaw wyszły kolejne informacje.

Niedawno do wielu Polaków za pośrednictwem skrzynek mailowych dotarły informacje od spółki Orlen. W ich treści można było przeczytać, że Orlen Pay domaga się zapłaty za zatankowane paliwo. Wiele osób nauczonych doświadczeniem i wiedzionych przeczuciem zignorowało je, myśląc, że to kolejna sztuczka oszustów. Prawda okazała się zgoła inna.

Zaskakujące informacje o podejrzanych mailach do Polaków

- W wyniku problemów z autoryzacją Orlen Pay, Pana transakcja wykonana w dniu [...], zakończyła się automatycznym zwrotem przez nasz system. W związku z tym zwracamy się z prośbą, o uregulowanie należności przelewem bankowym na podany poniżej numer konta - można przeczytać w mailu od Orlen Pay.

Żona Dariusz SzpakowskiMało kto miał pojęcie, kim jest żona Dariusza Szpakowskiego. Przepiękna gwiazda, olśniewa swoją osobowościąCzytaj dalej

Oprócz tego w mailu zamieszczono dane oraz numer konta do przelewu wraz z adresem odbiorcy i numerem telefonicznym na infolinię. Jeden z internautów, który otrzymał taką wiadomość, wysłał ją do portalu Niebezpiecznik, który zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Udało się zweryfikować tę informacje u źródła.

Zaskakujące rozwiązanie sprawy, nikt się tego nie spodziewał

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Kobieta przejrzała telefon ukochanegoPrzejrzała telefon ukochanego, po czym popełniła samobójstwo. Ujrzała przerażające rzeczy, tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Jak się okazało, mail jest prawdziwy i faktycznie pochodzi od Orlen Pay, czyli aplikacji Orlenu, dzięki której można płacić za paliwo przy dystrybutorze, bez podchodzenia do kasy. Niestety, jak to z systemami często bywa, czasami dochodzi do awarii lub coś chwilowo przestaje działać. Tak też było w tym przypadku.

Dzisiaj grzeje:

1. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery
2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo

Z tego też powodu mogło dojść do nieprawidłowego naliczenia opłaty za paliwo. Dlatego jeśli otrzymamy takiego maila, po zweryfikowaniu, że na pewno mamy do czynienia z Orlen Pay, powinniśmy zapłacić wymaganą kwotę. Jeśli nie mamy pewności, warto wcześniej zadzwonić na podany w mailu numer telefonu i potwierdzić wiadomość w rozmowie z konsultantem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie
  2. Łukasz Piszczek już dziś wraca do gry. Gdzie obejrzeć mecz Polaka? Transmisja na żywo i online, relacja
  3. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  4. Ciężko w to uwierzyć, ale na zdjęciu jest aż sześć kotów. Tylko 5% osób zauważa szóstego za pierwszym razem
  5. Pilne spotkanie sztabu kryzysowego. Wszystko w polskim epicentrum wirusa
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Dziewczyna pokazała zdjęcie z córeczką19-latka wstawiła zdjęcie z córeczką. Wszystkim umknął jeden szczegół, prawda jeży włos na głowieCzytaj dalej

Źródło: Warszawa Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News