Dramat w polskiej miejscowości, konieczna była ewakuacja 150 osób. Na miejscu działa 5 zastępów straży pożarnej, sytuacja jest poważna

Dramat w polskiej miejscowości, konieczna była ewakuacja 150 osób. Na miejscu działa 5 zastępów straży pożarnej, sytuacja jest poważna Źródło: pikio.pl

Informacje docierające z Ostrowca Świętokrzyskiego są porażające. W jednym z bloków mieszkalnych na terenie miejscowości doszło do wycieku gazu. Na miejscu zdarzenia pracuje pięć zastępów straży pożarnej, a okoliczna ludność musiała zostać ewakuowana.

Informacje płynące z województwa świętokrzyskiego znalazły się na ustach całej Polski. W Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do wycieku gazu. Ze względu na dość duże ryzyko pojawienia się tragedii doszło do ewakuacji okolicznej ludności. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

Informacje z Ostrowca Świętokrzyskiego porażają. Poważna awaria w jednym z bloków

Około godziny 11 na telefon alarmowy 112 spłynęło doniesienie o tym, że jeden z bloków mieszkalnych mógł być miejscem pojawienia się poważnej usterki technicznej w postaci wycieku gazu. Na miejsce zgłoszenia przybyła straż pożarna, która potwierdziła pojawienie się problemu. Z racji dużego ryzyka okolicznych mieszkańców, w postaci 150 osób ewakuowano. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego znaleźli swoje schronienie w jednej z okolicznych szkół, co zostało potwierdzone przez pracujących na miejscu zdarzenia strażaków.

- Ewakuowane osoby znalazły schronienie w szkole, która została udostępniona przez urząd miasta - poinformowała młodszy brygadier Barbara Majdak.

Kiedy mieszkańcy czekali na informacje dotyczące miejsca swojego zamieszkania, pięć oddziałów straży pożarnej próbowało znaleźć źródło wycieku gazu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Strażacy podołali awarii

Na całe szczęście, usterka techniczna została zlikwidowana w momencie, w którym nie była jeszcze groźna. Po kilku godzinach od pojawienia się problemów strażakom udało się zatamować źródło wycieku i zlikwidować problem.

Dzisiaj grzeje: 1. Małgorzata Rozenek już nie ukrywa BRATA. Pokazała zabójczo przystojnego mężczyznę, zostanie gwiazdą?
2. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii

Według doniesień część ewakuowanych mieszkańców została wprowadzona na nowo do swoich mieszkań, które nie są już w centrum niebezpieczeństwa. Trzeba przyznać, że tragedii zapobiegła tutaj bardzo szybka reakcja mieszkańców, którzy zgłosili problem i strażaków, ci zaś bardzo sprawnie odnaleźli źródło wycieku i je zatamowali.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować
  2. Urzędnicy obejrzą twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki
  3. Godlewska nie ma litości, nagrała kolejną kolędę. Tym razem jej strój przyćmił nawet umiejętności wokalne
  4. Przez 20 lat zbierał drobniaki, uzbierał ogromną sumę. Wiadomo, co za nie kupił, szczęka opada
  5. Kuba Wojewódzki ujawnił nieznany fakt z życia Anny Przybylskiej. Pokazał, jaka była naprawdę

Źródło: RMF-FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News