Informacje o strajku
Pikio.pl
Monika Majko - 15 Listopada 2020

Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy

Informacje o wydarzeniu zostały przekazane przez organizatorów, tłumy będą oblegały jedno miejsce w stolicy. Zacznie się już w najbliższą środę, mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia.

Informacje przekazali organizatorzy strajku kobiet, potwierdzono nową strategię. Zacznie się już w najbliższą środę 18 listopada br. o godzinie 18:00, tłumy będą oblegać jedno kluczowe miejsce w stolicy. Mieszkańcy Warszawy powinni przygotować się na spore utrudnienia.

Informacje zostały potwierdzone, zacznie się w najbliższą środę o 18:00

W Polsce wciąż trwa strajk kobiet, który rozpoczął się 22 października br., po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny kontrowersyjnego wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w kraju. Orzeczenie sędziów TK złamało obowiązujący od 1993 roku tzw. kompromis aborcyjny i doprowadziło do ogromnego sprzeciwu społeczeństwa.

Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaOburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaCzytaj dalej

Demonstranci pojawili się na ulicach Warszawy już tego samego dnia, kiedy Trybunał ogłosił swój wyrok. W kolejnych dniach do strajkujących w stolicy przyłączyły się również inne miasta, a protest objął zasięgiem cały kraj. W ostatnim czasie, organizatorzy strajku zamawiali demonstrujących do blokowania miast w każdy poniedziałek. Teraz zmienili strategię.

– Zawieszamy poniedziałkowe blokady w Warszawie, zbierajcie energię na środę, by blokować Sejm – przekazały aktywistki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Aktywistki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały nową akcję protestacyjną

Blokady ulic w stolicy odbywały się regularnie, przede wszystkim utrudniając ruch w Śródmieściu. W najbliższą środę w stolicy na ulicy Wiejskiej ma odbyć się protest pod hasłem "Blokada Sejmu".

– PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby-Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu, i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry. Do każdego z tych projektów chcemy dołączyć obywatelski projekt o treści wypie***lać!” – można przeczytać w zapowiedzi wydarzenia.

Dzisiaj grzeje:

1.Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

2. Rząd zamknie przedszkola? Właśnie padła jasna deklaracja, każdy rodzic powinien się zapoznać

3. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

Ustawa Andrzeja Dudy, do której odnoszą się organizatorki strajku, zwana jest przez prezydenta kompromisem. Ma ona chronić płody z zespołem Downa, lecz dopuszczać prawo do aborcji, gdy z powodu wad letalnych śmierć dziecka po porodzie byłaby nieunikniona.

– To sytuacja niezwykle delikatna i bolesna dla każdej matki, dla każdego rodzica. W przypadku wad letalnych śmierć dziecka jest nieuchronna. Ochrona jego życia pozostaje zatem poza mocą ludzką – tłumaczył Andrzej Duda.

Projekt Ziobry z kolei, nad którym pracuje m.in. europoseł Patryk Jaki, proponuje, Proponują, aby kobieta, której płód będzie miał wadę letalną wykrytą w czasie badań prenatalnych, była objęta wsparciem hospicjum perinatalnego, w którym ma znaleźć profesjonalną opiekę lekarzy - psychologów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z wiekiem coraz bardziej dokucza ci bezsenność? Wiemy, jak przywrócić naturalny rytm snu
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  4. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół
  5. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  6. Niezastąpiony w walce z uporczywym kaszlem i bólem gardła. Syrop z tymianku stosuj przy pierwszych objawach przeziębienia
  7. Tak mieszka biskup na wsi: 21 hektarów i pałac za kilka milionów. Relacja rolnika
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News