Tragiczne informacje obiegły media, nie żyje wybitny Polak. Niewyobrażalna strata

Tragiczne informacje obiegły media, nie żyje wybitny Polak. Niewyobrażalna strata Źródło: Pikio.pl

Media obiegły informacje najgorsze z możliwych, nie żyje wyjątkowo wybitny Polak. TVP Info przekazało smutne wieści. Trudno pogodzić się z tak ogromną stratą.

Niestety, informacje jakie właśnie pojawiły się w mediach są wyjątkowo tragiczne. Polska pożegnała właśnie wyjątkowego człowieka. Dla kultury polskiej jest to ogromny cios.

Przekazano smutne informacje - nie żyje Jan Krenz

Informacje wstrząsnęły całym krajem. Potwierdzono, że w wieku 94 lat zmarł wyjątkowo ceniony na arenie międzynarodowej kompozytor oraz dyrygent, Jan Krenz. Polska kultura straciła wyjątkowego człowieka, a Polska osobę, która zawsze była dumna z tego skąd pochodzi i z wielką chęcią rozsławiała swoją kulturę wśród zagranicznych kolegów. Trudno pogodzić się z tak wielką stratą. Nie podano przyczyny zgonu artysty, nie ulega jednak wątpliwości, iż śmierć tak wybitnego muzyka jest ogromną tragedią dla nas wszystkich. Patrząc na jego dokonania, wielu młodych artystów marzących o pójście wytyczoną przez niego ścieżką, będzie zrozpaczonych, iż nie mogą liczyć na otrzymanie od mistrza osobistej rady. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W wieku 94 lat zmarł wybitny kompozytor i dyrygent

Jan Krenz uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych kompozytorów okresu powojennego. Jego talent doceniany był na całym świecie i dosłownie cały świat mógł cieszyć się z jego obecności na najbardziej cenionych imprezach branżowych. Tłumy jakie gromadził w salach mówią same za siebie. Polska kultura straciła wybitnego człowieka, trudno będzie zapełnić lukę po jego odejściu.

94-letni Jan Krenz zadebiutował w roku 1946 w Łodzi. Szybko zaczął współpracę z katowicką orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i to właśnie z nią udał się na wyczerpujące 4-miesięczne tournée. W trakcie trasy odwiedził między innymi ZSRR, Mongolię, Japonię, Australię, Chiny czy Nową Zelandię, dając łącznie 55 koncertów. Każdy z nich uważany był za wyjątkowe widowisko. 

Dzisiaj grzeje: 1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

Wszyscy chcieli z nim współpracować

Przekazane na temat śmierci artysty informacje są naprawdę druzgocące. Pracował z największymi i wszyscy chcieli, żeby to właśnie on był autorem ścieżek dźwiękowych do nowych produkcji. Tworzył muzykę filmową, a jego dzieła usłyszeć można między innymi w dziełach Andrzeja Wajdy czy Andrzeja Munka. W jego życiorysie znaleźć można również informacje na temat prowadzenia orkiestry radia duńskiego. W tym samym czasie, czyli w latach 1968-1973, sprawował funkcję dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego w Warszawie oraz współpracował z japońską orkiestrą symfoniczną Yomiuri Nippon. Rodzinie, przyjaciół oraz fanom składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomoc
  2. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Czy zbliża się globalna katastrofa?
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. 70-latek zjadł cukierka wartego 40 groszy w Biedronce, ochrona od razu interweniowała. Staruszek został skazany na kosmiczną grzywnę

Źródło: Twitter / TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News