Informacje wypadek autokar
pikio
Klaudia Bochenek - 15 Sierpnia 2020

14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje

Media podały nowe informacje na temat dzisiejszego wypadku z udziałem dzieci. Na miejscu od rana pracowały wszystkie służby - w akcji brały udział m.in. 2 śmigłowce oraz aż 14 karetek pogotowia. Należało opatrzyć kilkadziesiąt osób.

Pojawiły się nowe informacje o osobach poszkodowanych w wypadku, który miał miejsce przed godziną 6:00. O wszystkim powiedzieli przedstawiciele służb na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

3 osoby zostały ciężko ranne

Dziś ok. godziny 5:40 doszło do wypadku autokaru na autostradzie A1. O 9:30 odbyła się konferencja prasowa, na której podano więcej konkretnych informacji odnośnie zdarzenia oraz rannych. Jak przekazały służby, autokar z ponad 30 osobami, który przewoził głównie dzieci w wieku 7-16 lat, o 5:41 dachował, uderzył w bariery i wpadł do rowu. Pierwsze służby medyczne przyjechały na miejsce o 5:58.

"Chłopaki do wzięcia"Asia z "Chłopaków do wzięcia" przekazała dramatyczny apel. Tragiczna sytuacja, pilnie potrzebna jest pomocCzytaj dalej

Pod Tczewem, między węzłami Swarożyn i Stanisławie na Pomorzu, rozegrała się dramatyczna akcja ratunkowa. Media wcześnie rano podawały informacje o 2 ciężko rannych osobach, teraz ta liczba wzrosła do 3.

- Mamy stan taki, że trzy osoby są zakwalifikowane jako czerwone, osiem jako żółte i 20 jako zielone. To się zmieniało, bo po tak dramatycznym wypadku nie wszystkie objawy widać od razu - wytłumaczyli na konferencji przedstawiciele służb.

Pojawiły się także informacje o użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

EleniZaprowadził ją do lasu i zabił. Tragiczną historią córki Eleni żyła cała Polska, co wydarzyło się fatalnego dnia?Czytaj dalej

Oprócz 14 karetek pogotowia oraz 2 śmigłowców LPR na miejscu pojawili się strażacy ze specjalistycznym sprzętem hydraulicznym. Okazało się, że jedna osoba utknęła, potem została zabrana na noszach. Nie wiadomo, czy to właśnie ona została najciężej ranna. Z kolei wiele pytań pojawiło się odnośnie okoliczności dachowania autokaru z dziećmi, które jechały z Żabnicy do Mikoszewa na obóz sportowy. Wszystkie należały do żywieckiego dziecięcego zespołu pieśni i tańca Mały Haśnik.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny komunikat do Polaków za granicą. Właśnie wprowadzono obostrzenia, trzeba wiedzieć

2. Mąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdy

3.Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Ireneusz Szustak

- Pobrano mu [kierowcy autokaru - przyp. red.] krew do badań, by sprawdzić, czy nie był pod wpływem alkoholu. Na miejscu badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy - poinformowali policjanci.

- Na miejscu zatrzymywali się inni, którzy jechali na autostradzie. Pomagali wydostawać się ludziom z tego autobusu. Autobus dość mocno uszkodzony. Wyglądało to tak, że on wypadł z drogi na barierze, w autobusie nie było okien, musiał na pewno dachować, stoczył się z tej skarpy - mówił słuchacz RMF 24 na "gorącej linii" stacji radiowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już się zbliża do Polski. Wydano pilne ostrzeżenie
  2. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kolejnym McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów
  3. Pilne ostrzeżenie GIS. Dotyczy wszystkich osób po 65. roku życia, trzeba uważać
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zakażony ksiądz i kilkunastu podopiecznych
  5. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność

Anna Przybylska byłaby dumna z córkiWielbiciele Anny Przybylskiej mają łzy w oczach. Wzruszyła ich córka aktorki, niesamowiteCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News