Fake newsy związane z koronawirusem nie mają końca, Polacy nabrali się na kolejny. Oficjalne oświadczenie Ministerstwa Zdrowia

Fake newsy związane z koronawirusem nie mają końca, Polacy nabrali się na kolejny. Oficjalne oświadczenie Ministerstwa Zdrowia Źródło: Unsplash Dimitri Karastelev

Cały świat obiegają coraz to nowe informacje dotyczące epidemii. Niestety część z nich jest nieprawdziwa i przyczynia się do wprowadzania społeczeństwa w błąd. Ministerstwo Zdrowia musiało wydać specjalne oświadczenie.

Nie da się ukryć, że informacje, których tematem przewodnim jest koronawirus szybko zyskują popularność. Wśród nich niefortunnie znajdują się nieprawdziwe doniesienia. Jedno z nich obiegło całą Polskę. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia musiało rozwiać wątpliwości.

Polska pod ostrzałem fake newsów

Sytuacja, z którą zmaga się aktualnie cały świat, sprawiła, że każdy czeka na nowe informacje. O ile część z nich ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, to wiele z nich nie jest opiera się na faktach. Nieprawdziwe informacje mogą przyczynić się do powstania paniki. W trosce o zachowanie spokoju niezbędne jest szybkie rozwiewanie wszelkich wątpliwości. Ostatnie nieprawdziwe doniesienie zmusiło Ministerstwo Zdrowia do wydania oświadczenia.

Już kilkukrotnie w ostatnim czasie Polacy padli ofiarą nieprawdziwych informacji. Ministerstwo Zdrowia ostrzegało wcześniej przed wiadomościami SMS dotyczącymi wsparcia żywieniowego podczas zagrożenia epidemiologicznego. Okazały się one nieprawdziwe, a takowa pomoc nie miała mieć miejsca. Ostatnio pojawiły się nowe informacje, które odbiły się echem w całym kraju. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fałszywe informacje zostały obalone przez Ministerstwo Zdrowia

Kiedy w grę wchodzi koronawirus, to bez wątpienia wielu z nas czuje zagrożenie. Niestety niektórzy ludzie starają się to wykorzystać do siania paniki lub osiągnięcia pewnych korzyści. Informacje, które ostatnio obiegły Polskę ponownie wywołały niepokój u obywateli. Ministerstwo Zdrowia uspokaja i ostrzega.

Do wielu osób dotarły wiadomości SMS dotyczące masowych szczepień. Adresaci są w nich zachęcani do wejścia na stronę internetową i wniesienie opłaty. Ministerstwo Zdrowia w swoim oświadczeniu wyjaśniło, że takie kroki nie są planowane. Zalecane jest również nie wchodzenie na witrynę, która jest wskazana w wiadomości tekstowej. Przez taką próbę wyłudzenia nasze dane oraz finanse mogą zostać narażone na szwank.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy myślą, że koronawirus zabija tylko starszych. Najmłodsza ofiara jest w bardzo ciężkim stanie

2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Artysta poważnie chorował, smutne wiadomości przekazała rodzina

Ministerstwo Zdrowia zachęca również do czerpania wszelkich informacji dotyczących kroków podejmowanych w trakcie trwania pandemii ze strony internetowej ministerstwa. W swoim oświadczeniu nadmienia również, że wszelkie niezbędna informacje znajdują się również na witrynie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

Źródło: TVP Info

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News