Media przekazały piorunującą informację. Pierwsza osoba w Europie zmarła przez koronawirusa

Media przekazały piorunującą informację. Pierwsza osoba w Europie zmarła przez koronawirusa Źródło: .

Informacje z Europy Zachodniej mrożą krew w żyłach. Potwierdzono zgon mężczyzny, który zmagał się z koronawirusem. To pierwsza ofiara na naszym kontynencie.

Informacje napływające do Polski mogą wywołać niemałą panikę. Już oficjalnie przekazano do mediów wieść o śmierci hospitalizowanego mężczyzny, u którego stwierdzono wirusa. Jego organizm nie poradził sobie z jego infekcją - szczepionka nie jest jeszcze dostępna.

Informacje: nie żyje 80-letni mężczyzna, u którego zdiagnozowano wirusa

Służby sanitarne przekazały do ogólnej informacji doniesienia o śmierci 80-letniego mężczyzny. Francuska minister zdrowia, Agnes Buzyn, potwierdziła to w oficjalnym komunikacie. Zmarły starszy mężczyzna to obywatel Chin, który przez dłuższy czas był hospitalizowany we Francji. Warto zauważyć, że w tym kraju potwierdzono zarażenie wirusem u 11 osób. U 2 z nich organizm sam poradził sobie z chorobą. Przypadek 80-latka to pierwsza ofiara śmiertelna we Francji oraz w całej Europie.

W Europie ze śmiertelnym wirusem zmaga się wiele osób, u których potwierdzono jego obecność w ich organizmach. Na dzień 15 lutego sytuacja wygląda następująco: we Włoszech 3 zarażonych, w Hiszpanii - 2, w Belgii - 1 osoba, w Wielkiej Brytanii - 9 (w tym 1 osoba wyleczona), w Niemczech aż 16 przypadków (1 osoba wyleczona), w Szwecji w izolatce przebywa 1 osoba zarażona, a w Finlandii odnotowano 1 osobę zarażoną, której organizm pokonał wirusa. Nie można zapomnieć o 218 osobach zarażonych przebywających na statku wycieczkowym "Diamond Princess".

Statystyki są przerażające

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wirus rozprzestrzenił się na całym świecie - potwierdzono zarażone osoby w 26 krajach, na wszystkich kontynentach poza Ameryką Południową, w sumie ponad 67 tysięcy osób. Do tej pory zmarło 1526 osób, w tym 1523 osoby w samych Chinach, jednak wielu ekspertów bierze pod uwagę to, że dane mogą być zaniżone, by nie wywoływać paniki. Pozytywną informacją jest to, że 8181 osób uważa się za wyleczonych. Największe szanse mają oczywiście osoby dorosłe, największą ilość zgonów odnotowano wśród osób starszych oraz dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
2. 
5-latek złapał za rękę 2-letnią siostrę i wyskoczył przez okno. Porażający powód, dramatyczne sceny wstrząsnęły mieszkańcami

W Polsce było głośno o kilkunastu przypadkach podejrzenia zarażenia koronawirusem - głównie u osób, które miały styczność z osobami przebywającymi ostatnio w Chinach lub u samych wracających do Polski z Azji Południowo-Wschodniej. U osób umieszczonych w izolatkach nie stwierdzono jednak obecności śmiertelnego wirusa. Niedawno do szpitala w Nowym Sączu trafił mężczyzna, który zauważył u siebie niepokojące objawy, trwają badania nad potwierdzeniem lub wykluczeniem zarażenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Biedronka oskarżana o wspieranie jednej z opcji politycznych. Wszystko przez jedną promocję
  3. Książę Harry w żałobie. Była kobietą, którą kochał nad życie, niestety nie żyje
  4. Nagranie taty Moniki udostępniło już blisko 100 tysięcy ludzi. Wygarnął rządowi wszystko
  5. Pies przyniósł do domu porzuconego szczeniaka. Gdy dowiedzieli się, czym jest zwierzę, zamarli z przerażenia

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News