Informacje
.
Klaudia Bochenek - 15 Stycznia 2020

Żadne słowa nie opiszą smutku. Niestety nie żyje ceniony artysta i brat słynnego muzyka

Informacje jakie napłynęły z Gdańska są nadzwyczaj przygnębiające. Już wczoraj podano informację, że nie żyje, lecz dziś wszystko się potwierdziło. Odeszła osoba ważna dla Pomorza.

Informacjewprost z Pomorza są smutne i przygnębiające. Potwierdzono już, że w wieku 84 lat zmarł ceniony artysta, brat znanego i docenianego muzyka. Środowisko artystyczne pogrążyło się w bólu, to nieopisana strata.

Informacje: zmarł Andrzej Dyakowski - malarz, pedagog, profesor, artysta

Andrzej Dyakowski miał 84 lata. Media obiegły wieści, że nie żyje - wiele osób nadal nie może w to uwierzyć. Był wzorem i inspiracją dla wielu młodych ludzi, studenci doceniali jego wiedzę i talent, a także to, że zawsze był w stanie im pomóc. Darzono go ogromną sympatią. Lokalnie był uznanym malarzem, a jego wystawy cieszyły się nieustającym zainteresowaniem. Był też bratem znanego saksofonisty Przemka Dyakowskiego. Obrazy, które namalował zmarły artysta, znajdują się nie tylko w zbiorach prywatnych - posiada je również Muzeum Narodowe w Gdańsku. Na miejsce swojej ostatniej wystawy wybrał sopocki Teatr Boto.

Anna JantarW zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treśćCzytaj dalej

- Żadne słowa nie są w stanie wyrazić zaskoczenia, żalu i smutku po odejściu tak ważnego człowieka dla naszej Alma Mater, człowieka, który stał się jedną z jej legendarnych postaci, osobowości - poinformował w mediach społecznościowych rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Krzysztof Polkowski.

Miał ogromny wpływ na wygląd Gdańska

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

JeansyW końcu wiadomo do czego służy mała kieszonka w jeansach! 98% Polaków się myliłoCzytaj dalej

Urodzony w 1936 roku Andrzej Dyakowski od początku wiązał swoje życie ze sztuką. Był dumny, kiedy dostał do rąk oficjalny dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych na specjalności malarstwo architektoniczne. Jego umiejętności zostały dostrzeżone i zaczął pracować w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prowadził kilka pracowni malarstwa, a tytuł profesora odebrał w 1997 roku z rąk Aleksandra Kwaśniewskiego.

Dzisiaj grzeje:

1. 18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia
2. Okropne doniesienia z centrum Polski. 4 osoby nie żyją

Był laureatem wielu nagród artystycznych, a w 2010 roku został nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za rozwój malarstwa ściennego. Co więcej, Andrzej Dyakowski miał czynny wkład w prace remontowe elewacji kamienic na Głównym Mieście w Gdańsku - był nieocenionym ekspertem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. Starsi ludzie zdruzgotani, koszmarne informacje TVN. Okropna śmierć rozerwała polskie serca i dusze
  4. Pamiętacie Mariolkę ze Świata według Kiepskich? Dziś wygląda niewiarygodnie, dwa razy musieliśmy sprawdzić czy to ona
  5. Straszna przepowiednia siostry Meghan Markle właśnie spełnia się na naszych oczach. Aż trudno uwierzyć
  6. magda gessler9 zdjęcie powoduje wytrzeszcz oczu. Tak NAPRAWDĘ Gessler wygląda bez makijażu i doczepówCzytaj dalej

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News