Zamknięte szkoły, restauracje, centra handlowe i hotele. Pełen lockdown, fatalne informacje z Izraela

Zamknięte szkoły, restauracje, centra handlowe i hotele. Pełen lockdown, fatalne informacje z Izraela Źródło: pikio.pl

Informacje z Izraela obiegły media na całym świecie. Rząd podjął decyzję o ponownym zamknięciu szkół, restauracji, galerii handlowych i hoteli, pojawią się także ograniczenia w przemieszczaniu się. Niestety, mieszkańcy Izraela będą musieli się zmagać z ponownym, pełnym lockdownem.

Informacje właśnie zostały ogłoszone przez rząd Izraela. Jak się okazuje, państwo ponownie zostanie zamknięte. Mieszkańcy nie będą mogli już udać się do szkół, restauracji, galerii handlowych, ani do hoteli. Oficjalna decyzja już zapadała, a powrót do pełnego lockdownu został zaplanowany na 18 września. 

Informacje z Izraela: premier ogłasza pełen lockdown

Benjamin Netanjahu, premier Izraela, podczas przemówienia w ogólnokrajowej telewizji ogłosił, że już od piątku 18 września zostanie przywrócony pełen lockdown. Władze szacują, że może potrwać, w najbardziej optymistycznej opcji, trzy tygodnie. Przez ten czas zamknięte będą: szkoły, hotele, galerie handlowe i restauracje. Mieszkańcy będą mogli robić zakupy w supermarketach oraz nabywać niezbędne leki w aptekach. Zgodnie z oficjalnymi wytycznymi, biura i firmy prywatne mogą pozostać otwarte, jednak jest warunek, by nie przyjmowały one klientów. To nie wszystkie ograniczenia, które zostaną wprowadzone. W Izraelu zostanie ograniczona możliwość przemieszczania się, mieszkańcy będą musieli pozostawać w promieniu 500 metrów od swoich domów, chyba że będą podróżowali do pracy i z pracy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wzrasta liczba zakażonych, wracają obostrzenia 

Decyzja rządu została wprowadzona na podstawie najnowszych danych dotyczących zakażeń w kraju. Niestety, w ostatnich tygodniach drastycznie wzrosła liczba zakażonych. Co więcej, ograniczenie ma być także odpowiedzią na liczne protesty, jakie odbywają się co tydzień w Izraelu. Protestujący chcą, by premier ustąpił z urzędu, oskarżając go o między innymi o korupcję. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

Przypomnijmy, na 9 milionów mieszkańców Izraela, do tej pory potwierdzono ponad 150 tys. przypadków zakażenia i 1,1 tysiąca przypadków śmiertelnych. Jedynie w sobotę potwierdzonych zostało kolejnych 2715 przypadków zakażenia COVID-19. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Poszedł do restauracji jednego z największych gwiazdorów kina. Kwota na rachunku może zwalić z nóg, jak jedna pensja

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News