Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną Źródło: Pikio.pl

Informacje, które właśnie się pojawiły w mediach nie napawają optymizmem. W związku z tragedią, śmierć poniosło ponad 20 osób. Jest wiele poszkodowanych, a tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną.

Informacje o dramatycznych wydarzeniach obiegły media. Wiadomo już o 20 ofiarach śmiertelnych, jednak bilans ofiar zmienia się z godziny na godzinę. 

Informacje płynące ze świata. Tragiczny bilans ofiar

Do niebywałej tragedii doszło w Afganistanie. Zgodnie z danymi, które pojawiły się w lokalnych mediach nie żyje 21 osób. Seria lawin, które wystąpiły w środkowej części Afganistanu, w prowincji Dajkundi, to jedna z większych tragedii, z jakimi musiał się zmierzyć Afganistan. 

Ze względu na skalę lawin, które miały miejsce 13 lutego, zniszczonych zostało ponad 50 domów. Mieszkańcy, którzy nie zdołali w porę uciec, zostali przysypani śniegiem. Informacje o bilansie ofiar zmieniają się z godziny na godzinę. Najnowsze informacje mówią o 21 osobach, które zginęły na skutek serii lawin. Siedem osób uważa się za zaginionych, a 10 doznało znacznych obrażeń. Nie wiadomo, czy bilans ofiar nie wzrośnie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziś rzecznik ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Ahmad Tamim Azimi przekazał informacje o ofiarach śmiertelnych. Służbom, które pracują na miejscu, już udało się ustalić, że wszystkie ofiary śmiertelne to członkowie dwóch rodzin. 

Afganistan w obliczu tragedii. Informacje z miejsca zdarzenia

Od zakończenia serii lawin na miejscu zdarzenia pracują ekipy ratunkowe, które starają się odnaleźć wszystkie osoby, które mogą jeszcze znajdować się pod śniegiem. Niestety ze względu na wyjątkowo niską temperaturę, a także ciężkie warunki akcji poszukiwawczej, bilans śmiertelnych ofiar może wzrosnąć. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fiskus zrobił podatnikom "prezent". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać

2. 5-latek złapał za rękę 2-letnią siostrę i wyskoczył przez okno. Porażający powód, dramatyczne sceny wstrząsnęły mieszkańcami

Pogoda w Afganistanie nie ułatwia poszukiwań. Temperatura jest wyjątkowo niska, opady śniegu oraz zagrożenie kolejnymi lawinami sprawiają, że ratownicy mają przed sobą niebywale trudne zadanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Powoduje co piąty zgon onkologiczny. W Polsce postawienie diagnozy często trwa zbyt długo
  2. Biedronka oskarżana o wspieranie jednej z opcji politycznych. Wszystko przez jedną promocję
  3. Nagrali Agatę Dudę w bardzo intymnej sytuacji. Film trafił do sieci
  4. Ma 78 lat i sama robi sobie makijaż. Wygląda o kilkadziesiąt lat młodziej, niesamowite
  5. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News