Nie żyje Wojciech Wójtowicz. Okoliczności śmierci są okropne, w sieci pojawiły się zdjęcia

Nie żyje Wojciech Wójtowicz. Okoliczności śmierci są okropne, w sieci pojawiły się zdjęcia Źródło: .

Informacje, jakie dotarły do mediów z okolic Koszalina, okazują się tragiczne. W strasznym wypadku samochodowym zginął przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych, ks. dr Wojciech Wójtowicz. Ceniony duchowny miał zaledwie 44 lata.

Informacje o śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza pojawiły się w "Gościu Niedzielnym". Jak donosi medium, do wypadku samochodowego, w którym duchowny stracił życie, doszło w poniedziałek 13 stycznia. Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 206, w okolicach Koszalina.

Informacje o śmierci ks. Wójtowicza trafiły do mediów

Mimo młodego wieku ks. Wojciech Wójtowicz pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Po obronie pracy doktorskiej na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie powrócił do Polski, aby tu wykładać. Pracował jako duszpasterz akademicki, ale także wykładowca w diecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. W pracy uniwersyteckiej zajmował się teologią fundamentalną, był rektorem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do nagłego odejścia zaledwie 44-letniego księdza odniósł się już bp Edward Dajczak. Kapłan nie ukrywał szoku i smutku z powodu niespodziewanej śmierci cenionego duchownego.

- Dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci ksiądz Wojciecha Wójtowicza. Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem, był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju. Modlę się także za mamę śp. Księdza Rektora, za rodzeństwo i wszystkich jego bliskich - powiedział bp Dajczak w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
2. Polacy pokochali go za kultowe seriale na TVN, TVP i Polsacie. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat

Straszne fotografie z miejsca zdarzenia

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z miejsca wypadku. Udostępnili je strażacy, którzy brali udział w akcji ratunkowej po tragicznym zdarzeniu.


Zdjęcia: OSP Nacław

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne! Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki
  3. TVP właśnie poinformowało o przerażającej śmierci ukochanego sportowca. Fani za granicą są zdruzgotani i oszołomieni
  4. Lekkie i puszyste ciasto bez pieczenia po prostu rozpływa się w ustach. Prosty przepis na niebo w gębie
  5. Tragiczny początek ferii. 11 osób nie żyje, ponad 200 rannych

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News