Zakazali spotkań więcej, niż 6 osób. Nowy zakaz już od poniedziałku, fatalne informacje z Anglii

Zakazali spotkań więcej, niż 6 osób. Nowy zakaz już od poniedziałku, fatalne informacje z Anglii Źródło: pikist

Informacje nie napawają optymizmem. Już od jutra wchodzą nowe zakazy. W Anglii nie będzie możliwe już spotykanie się w gronie większym niż 6 osób. Niestety, pogarszająca się sytuacja pandemiczna, zmusiła władze do zmiany obostrzeń.

Informacje właśnie pojawiły się w mediach na całym świecie. Wielka Brytania zakazuje spotkań powyżej 6 osób. Nowe wytyczne są odpowiedzią na zwiększającą się liczbę zakażonych koronawirusem. Sytuacja tuż przed jesienią zaczęła wymykać się spod kontroli. 

Informacje z Anglii: wprowadzona zostanie "reguła sześciorga"

Już od jutra w Anglii nie będzie możliwe spotkanie się w grupach większych niż sześć osób. Nowy zakaz obejmuje zarówno spotkania w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Informacje, jakie płyną zza granicy, są jednoznaczne, to walka ze wzrostem zachorowań, który został zaobserwowany w ostatnich dniach. Jak wiadomo, za złamanie zakazów, grozić będą kary finansowe. Przypomnijmy, zaledwie w sobotę odnotowano 3,5 tysiąca nowych przypadków zakażeń COVID-19. Od kwietnia są to najwyższe wzrosty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zgodnie ze słowami ekspertów z Anglii, społeczeństwo zaczęło lekceważyć zagrożenie epidemiologiczne, a coraz częściej dochodzi do zakażeń wśród młodych osób. Prof. Jeremy Farrar z rządowej grupy doradców naukowych jest przekonany, że nadchodzące tygodnie będą miały wpływ na to, jak sytuacja będzie rozwijać się jesienią i zimą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

Wyjątki od zakazu i kary, które będą nakładane za łamanie obostrzeń 

Zasada spotkań poniżej sześciu osób nie będzie obowiązywać osoby, które mieszkają ze sobą, pracują lub uczą się ze sobą w szkołach. Wyjątkami będą także śluby, pogrzeby i wydarzenia sportowe. Oczywiście podczas nich będzie trzeba przestrzegać odpowiednich środków ostrożności, wynikających z rozporządzeń. W restauracjach, barach i pubach nie będzie możliwości, by sześć osób siedziało przy jednym stoliku. Łamanie zakazów będą grozić kary. Liczyć się trzeba z tym, że za złamanie zakazu raz, otrzymać można mandat na 100 funtów. Dla osób, które nagminnie będą łamać zakaz, grozi kara do 3,2 tys. funtów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "W Kontrze" chwalono obrazy na wizji, których nie było widać. Magdalena Ogórek i Jarosław Jakimowicz znów odpłynęli?
  2. Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego wyjaśniona? Tak twierdzi jeden z naukowców
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Sklep z Rancza istnieje naprawdę. Klienci masowo pytają o jeden produkt, właścicielka zaciera ręce

Źródło: Gazeta Wyborcza 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News