Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem Źródło: pikio

Informacje o zbliżającym się niebezpieczeństwie podają wszystkie polskie media. Chodzi o najbliższe dni, jednak potem może być jeszcze gorzej. Zacznie się już jutro wieczorem, ostrzeżenia dotyczą wszystkich Polaków. Wiele osób nie tak to sobie wyobrażało.

Informacje przekazane przez specjalistów nie są pocieszające. Dotkną wszystkich Polaków, to już potwierdzone. Nie ma szans na poprawę, warto dobrze przeanalizować swoje plany.

Wyż wcale nie niesie za sobą długotrwałych upałów

Polacy muszą teraz szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nasz kraj znajdzie się pod wpływem wyżu, wszyscy odczują jego działanie już w piątek, apogeum nastąpi dopiero w poniedziałek. Wysokie temperatury jeszcze nie odpuszczą, najbardziej muszą uważać mieszkańcy Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Termometry wskażą 34 kreski powyżej zera. Temperatury w centralnej Polsce utrzymają się na poziomie 30-32°C.

Z kolei w piątek najchłodniej będzie na Wybrzeżu - 25°C, a na wschodzie panować będą temperatury na poziomie 27-28 stopni. Ciepło będzie przez cały weekend, w związku z tym należy zadbać m.in. o odpowiednie nawodnienie. Meteorolodzy ostrzegają jednak przed konsekwencjami wyżej wspomnianego piątkowego frontu atmosferycznego. Pogoda nagle się załamie - jeszcze w sobotę przelotnie popada w lubuskim, potem będzie już tylko gorzej: burze z gradem, nawałnice, podtopienia, powodzie, zniszczenia w ruchu komunikacyjnym.

Informacje dotyczące pogody na resztę wakacji nie są zadowalające

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W poniedziałek aura popsuje się najpierw na zachodzie. Niestety, pojawią się nie tylko deszcze, ale także bardzo niebezpieczne nawałnice. W poniedziałek może spaść nawet 30-40 mm deszczu, a porywy wiatru wyniosą do 100 km/h. Niebezpieczeństwo jest spore, wystarczy sobie przypomnieć nagranie niszczycielskiego żywiołu sprzed kilku dni. Służby muszą być przygotowane na wszystko: regiony, w których wystąpią niszczycielskie burze z gradem mogą wystąpić nie tylko podtopienia, ale i kolizje w ruchu drogowym. Lepiej pozostać w domu i zmienić swoje plany wakacyjne, aby nie ryzykować podróżą w momencie załamania pogody.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Powstała specjalna lista ostrzegawcza, nowe powiaty w strefach wysokiego ryzyka

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

Gwałtownym i niebezpiecznym burzom z gradem nadal będą towarzyszyć temperatury od 25 do ok. 33°C. Meteorolodzy poinformowali, że taka aura utrzyma się aż do czwartku 20 sierpnia.

Niestety, będzie to koniec lata i koniec upałów. W całym kraju temperatura utrzymywać będzie się na poziomie 20-23°C. Prognozy długoterminowe wskazują również na to, że końcówka sierpnia może być jeszcze chłodniejsza: ok. 19°C nad morzem, w górach temperatury będą jeszcze niższe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętasz „mięsnego jeża”? Mówiła o nim cała Polska, aktora spotkał targiczny los
  2. Premier Morawiecki podjął pilną decyzję. Nie było innego wyjścia, sytuacja jest zbyt poważna
  3. 2-letnia córka w nocy zaczęła krzyczeć z rozpaczy. Nagranie z ukrytej kamery ujawniło, kto zbliżał się do jej łóżeczka
  4. Żywioł nagle zaatakował z olbrzymią siłą. Zdjęcia pokazują horror, jaki w jednej chwili przeżyli ludzie
  5. PKO BP rusza ze specjalną akcją, wyjątkowe wieści. Przyłączyć mogą się nie tylko klienci

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News