Tragiczny nocny bilans. Nie żyje 240 osób, sytuacja pogarsza się z każdą godziną

Tragiczny nocny bilans. Nie żyje 240 osób, sytuacja pogarsza się z każdą godziną Źródło: unsplash / Free To Use Sounds

Informacje nie pozostawiają złudzeń. Jest coraz gorzej. Miniona noc przyniosła jeszcze więcej ofiar. Śmierć poniosło ponad 240 osób, a poszkodowanych będzie zapewne jeszcze więcej. Kolejne doniesienia są coraz bardziej niepokojące.

Ostatnie informacje donoszą o 242 ofiarach śmiertelnych. Tragedia wstrząsnęła całym światem. Jednak to nie koniec przejmujących wieści. Śmierć prawdopodobnie poniesie jeszcze więcej osób. Ogromne zagrożenie może dotyczyć również Polski.

Informacje o wielu ofiarach, może być jeszcze gorzej

Miniona noc przyniosła niezwykle niepokojące informacje. Po początkowej stabilizacji związanej z koronawirusem pojawiły się kolejne ofiary śmiertelne. Ostatnie 24 godziny przyniosły 242 zgony spowodowane zarażeniem. Powiększyło to łączną liczbę ofiar w Chinach do 1350. W prowincji Hubei, która jest ogniskiem epidemii odnotowano już 14 840 nowych przypadków zakażeń. 

Koronawirus wywołuje bardzo groźne dla życia zapalenie płuc Zarażenie może skończyć się tragicznie, co potwierdza liczba ofiar. Informacje donoszą, że epidemia rozprzestrzeniła się już w 30 krajach. Wśród nich są Niemcy, Francja, Finlandia, Włochy oraz Stany Zjednoczone. Pierwotnie koronawirus wystąpił w Chinach w Wuhan, w prowincji Hubei. W tym rejonie zainfekowanych jest 48 206 osób. Jednak najgorsze jest to, że liczba ta ciągle rośnie i podejrzewa się również wystąpienie kilkudziesięciu przypadków zakażenia w Polsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Świat w obliczu epidemii. Zagrożona jest również Polska

Doniesiono, że w Chinach opracowano nowe metody pozwalające na diagnostykę zarażenia koronawirusem. Wykorzystano w tym celu tomografię komputerową. Dzięki tej metodzie możliwe jest szybsze wykrycie infekcji i odizolowania osoby chorej. Nowa metoda przyczyniła się do znacznego zwiększenia się liczby wykrytych przypadków zarażenia. 

Podejrzenie zarażenia koronawirusem w Polsce dotyczy 48 osób - 30 spośród nich na początku lutego wróciło z Chin. W tym tygodniu zostanie podjęta decyzja, czy osoby z podejrzeniem infekcji będą mogły wrócić do domów. Jeden z naszych rodaków przebywa aktualnie w rejonie będącym ogniskiem epidemii. Łącznie w Chinach przebywa aktualnie do 1000 obywateli Rzeczypospolitej. Na razie żaden z nich nie poinformował konsulatu o ewentualnych problemach zdrowotnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widok

2. Wszyscy oglądali jego filmy, niestety nie żyje. TVP przekazało najgorsze wiadomości

Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas, uspokaja, że poza Chinami do zgonu spowodowanego infekcją koronawirusem doszło u dwóch osób. Zaznaczył również, że wirus szybko się rozprzestrzenia, ale władze Chin dokładają wszelkich starań, aby zapobiec pandemii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalne sceny w polskim sklepie. Emerytka spojrzała na wędlinę i zalała się łzami
  2. Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruiny
  3. Bolesny cios dla Dagmary Kaźmierskiej. "Królowa Życia" zapamięta go na zawsze
  4. Tysiące osób obejrzało filmik, na którym kot przechodzi przez wodę. Jego metoda rozkłada na łopatki, płaczemy ze śmiechu
  5. Ogromna tragedia na zachodzie Polski. Młoda kobieta miała w brzuchu dziecko, zginęła w dramatycznych okolicznościach

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News