Pilne informacje od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 11 województw, sytuacja jest poważna

Pilne informacje od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 11 województw, sytuacja jest poważna Źródło: pikio.pl

Informacje płynące z IMGW nie są najlepsze. Na terenie 11 województw pojawią się groźne zjawiska pogodowe, które mogą być bardzo niebezpieczne dzisiejszej nocy. Służby proszą o wielką uwagę i śledzenie na bieżąco alertów pogodowych.

Informacje pogodowe nie zapowiadają się dobrze. Pogoda w Polsce zacznie przypominać zimową, a już tej nocy będziemy mieć do czynienia z pojawieniem się pierwszych symptomów świadczących o dużych zmianach pogodowych. IMGW wydało ostrzeżenie aż dla 11 polskich województw, które tej nocy będą musiały zmierzyć się z prawdziwymi kłopotami.

Informacje z IMGW są niepokojące. 11 województw zagrożonych

Powodem ostrzeżenia IMGW jest możliwość pojawienia się zamarzających opadów. To niezwykle niebezpieczne zjawisko meteorologiczne, które pojawi się na terenie 11 województw, może prowadzić do wypadków samochodowych. Opady mają pojawić się w województwach: wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i opolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i pomorskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaapelował o roztropną jazdę i wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w komunikacie IMGW.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Należy śledzić informacje pogodowe. IMGW apeluje o rozwagę

Z racji tego, że sytuacja na polskich drogach może ulec całkowitym zmianom, należy przygotować się na o wiele bardziej ostrożną jazdę, ponieważ lekceważenie zamarzniętych opadów może doprowadzić do wielu wypadków drogowych.

Dzisiaj grzeje: 1. 7-latka dała pracownikowi stacji benzynowej liścik i uciekła. Gdy go przeczytał od razu zadzwonił na policję
2. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy

Jak na razie alert pogodowy pierwszego stopnia przewidywany jest do końca weekendu. Wtedy to sytuacja powinna ulec poprawie, ponieważ już teraz mówi się o dodatnich temperaturach w następnym tygodniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę
  3. Śniadanie, które spala tłuszcz, obniża cholesterol i daje zastrzyk energii na cały dzień. Pokochasz je
  4. Chwilę przed śmiercią nastolatkowie opublikowali w sieci porażający film. Policja dokonała w aucie ścinającego z nóg odkrycia
  5. Do 18-letniego Marcela C. dotarło, że zabił rodziców i braciszka. Wstrząsające wydarzenia w areszcie

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News