Informacje o zagrożeniu
pikio.pl
Weronika Wasiak - 12 Października 2020

Zagrożenie zdrowia i życia, strefa rażenia kilka kilometrów. Wiadomość z ostatniej chwili z północy Polski

Porażające informacje z północy kraju właśnie przedostały się do mediów. Polacy wstrzymali oddech, chodzi o realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Strefa rażenia obejmuje kilka kilometrów, sytuacja jest poważna.

Dramatyczne informacje docierają do opinii publicznej. Każdy powinien wiedzieć, w polskim mieście rozpoczęła się pilna akcja służb.

Mieszkańcy w niebezpieczeństwie, trwa akcja służb. Niepokojące informacje z północy kraju

Już dziś rozpoczęła się operacja neutralizacji największego ze znalezionych w Europie niewybuchów z czasów II wojny światowej. Na Tallboy'a natrafiono w Świnoujściu jakiś czas temu. Bomba mierzy 6 metrów długości, ma średnicę około 1 metra i waży 5,5 tony. Neutralizacja planowana jest od kilku tygodni, a sama akcja, która trwać ma od 12 do 18 października, wymagała m.in. ewakuacja mieszkańców w promieniu kilku kilometrów.

Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówPolacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówCzytaj dalej

- Do neutralizacji tego obiektu przygotowywaliśmy się praktycznie od pierwszego dnia w którym otrzymaliśmy zgłoszenie o jego istnieniu. Przez pierwsze dni przeprowadzaliśmy rekonesans, który powiedział nam, że mamy do czynienia z czymś, z czym nie mieliśmy do czynienia ani na torze, ani w historii. Tallboy, to bomba, która służyła do rażenia celów strategicznych - informował jakiś czas temu kmdr. ppor. Grzegorz Lewandowski, rzecznik prasowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Tymczasem dziennikarka RMF FM, Aneta Łuczkowska, poinformowała za pośrednictwem Twittera, że operacja służb właśnie się rozpoczęła.

- W Świnoujściu rusza operacja neutralizacji największego ze znalezionych w Europie niewybuchów. Tallboy to ponad 2,5t materiału wybuchowego, 3km promienia rażenia. Jedyna czynna przeprawa promowa wygląda jak wymarła - poinformowała dziennikarka RMF FM, publikując zdjęcia opustoszałej okolicy.

Z kolei na stronie "Świnoujście.naszemiasto" możemy przeczytać komentarz prezydenta miasta, który nie tak dawno jasno zaznaczył, że w dniach przeprowadzania akcji lokalna społeczność będzie musiała dostosować się do specjalnie wprowadzonych reguł.

- Miasto nie będzie normalnie funkcjonowało. Nie będą funkcjonowały przeprawy promowe na przeprawie karsiborskiej. Cały ruch samochodowy będzie się odbywał na przeprawie Warszów. Ustaliliśmy, że samochody, które będą musiały dojechać, zaopatrując miasto, będą mogły korzystać z dwóch promów Bielik i dwóch promów Karsibór, które będą kursowały w centrum miasta właśnie na tej przeprawie - informował Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia - Dzieci, które uczęszczają do placówek oświatowych w Karsiborze i Przytorze będą musiały tam pozostać do godziny 17 - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, Paweł nie żyje. „Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Również osoby z poza miasta proszone są o przełożenie na późniejszy czas planów o przyjeździe. Od 12 do 18 października wszyscy mieszkańcy Świnoujścia, w trosce o własne zdrowie i życia, muszą stosować się do wymogów służb.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Awantura pod kościołem. Zaczekała na Jarosława Kaczyńskiego, interweniowała policja
  2. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Kobieta na zdjęciu ma 64 lata, zdradziła największy sekret. Codziennie je dokładnie jeden produkt

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Twitter, Świnoujście.naszemiasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News