Informacje na temat koronawirusa
Jakub Kaminski East News
Irmina Jach - 11 Października 2020

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje

Informacje na temat rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce są przerażające. Każdego dnia przybywa tysiące nowych zakażeń, a rząd podejmuje coraz poważniejsze decyzje odnośnie obostrzeń sanitarnych, które mają być pomocne w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu. Niestety, w wielu miejscach pojawiają się kolejne ogniska koronawirusa.

Informacje o nowym ognisku koronawirusa obiegły media. W niedzielę światło dzienne ujrzał komunikat władz jednego z województw. Na jego terenie pojawiły się liczne zakażenia. Ofiarami niebezpiecznego patogenu są osoby należące do grupy największego ryzyka powikłań. Sytuacja jest bardzo poważna.

COVID-19 budzi lęk lekarzyWszyscy bardzo się mylili. Lekarze biją na alarm, chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Informacje o nowym ognisku koronawirusa obiegły media

Pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia publikuje raporty, które w ostatnich tygodniach donoszą o rekordowej liczbie zakażeń. W niedzielę wykryto aż 4 178 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Najpoważniej jest w województwie małopolskim, gdzie testy dały aż 685 pozytywnych wyników. Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (433),
wielkopolskie (380), śląskie (354), pomorskie (331), podkarpackie (315), łódzkie (314), lubelskie (304), dolnośląskie (186), zachodniopomorskie (155), świętokrzyskie (152), kujawsko-pomorskiego (136), opolskie (123), podlaskie (110), warmińsko-mazurskie (106) oraz lubuskie (94). Zmarły kolejne 33 osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Informacje, które pojawiły się w mediach w niedzielę, donoszą o kolejnym ognisku niebezpiecznego patogenu, które pojawiło się w jednym z regionów kraju. Biuro prasowe wojewody opolskiego wydało ważny komunikat, z którego wynika, że w Domu Pomocy Społecznej w Namysłowie doszło do licznych zakażeń. Zarażonych zostało łącznie piętnaście osób - czternaście jest w wieku senioralnym, a jedna w średnim. Ich stan zdrowia określono jako dobry. Wszyscy w dalszym ciągu przebywają w DPS. Informacje opublikowane na stronie internetowej ośrodka wskazują na to, że na miejscu może znajdować się obecnie czterdzieści osób w podeszłym wieku.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Zacznie się już jutro 12 października, uczniowie mają dość. Szykuje się akcja na ogólnokrajową skalę

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

To nie pierwsze informacje tego typu. W sobotę biuro wojewody opolskiego poinformowało o kilku przypadkach zakażenia koronawirusem w prywatnym Domu Pomocy Społecznej w Ładzy (powiat namysłowski). W zeszłym tygodniu pisaliśmy również o licznych zakażeniach, do których doszło w ośrodku w Pcimiu w powiecie myślenickim. Obecnie cała Polska znajduje się w żółtej strefie, wprowadzono także godziny dla seniorów. Te działania rządu mają na celu ograniczenie rozwoju epidemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Widok grobu kultowego aktora PRL wywołuje emocje. Zginął w niezwykle tragicznych okolicznościach
  2. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Najtańsze, najprostsze i najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Smakuje jak spełnienie marzeń

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News