Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę

Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę Źródło: pikio

Informacje o śmierci co najmniej 7 osób wstrząsnęło mediami. Niestety, wśród ofiar znalazło się także niemowlę. Najgorsze jest to, że bilans zmarłych może wzrosnąć. Służby poszukują osób, które bliscy uznali za zaginione, sytuacja jest patowa. Tragiczny bilans katastrofy naturalnej.

Media dziś rano podały informacje o bilansie ofiar tragedii - z żywiołem nikt nie miał większych szans. Wiele osób uznano za zaginione, zdjęcia ukazują skalę zniszczeń.

Służby nadal szukają ofiar, pomagają tym, którzy przeżyli

W walce z żywiołem nie mieli żadnych szans. Przykre informacje nadeszły prosto z Grecji - na skutek powodzi zmarło co najmniej 7 osób. Jak podaje TVN, wszystkie ofiary mieszkały na wyspie Evia (potocznie też Eubea), drugiej po Krecie co do wielkości. 4 ciała znaleziono w środkowej części greckiej wyspy, we wsi Amfithea, a także w okolicach Bourtzi. Z kolei 3 kolejne osoby, w tym niemowlę, znaleziono we wsi Politika.

- Jesteśmy w błocie od szóstej rano. Nic nie mogłem zrobić, wspiąłem się na stół, żeby się uratować. Byłem sam - mówił jeden z mieszkańców Bourtzi. Służby miały pełne ręce roboty - setki telefonów, dziesiątki interwencji, praca nawet w nocy. Konieczne było wypompowywanie wody z domów mieszkalnych oraz samochodów, a także udrażnianie ulic. Jeden ze śmigłowców brał udział w akcji ewakuacyjnej, podczas której uratowano 43 osoby. Woda uniemożliwiła im ucieczkę.

Informacje o sytuacji w kraju wstrząsnęły politykami

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mamy do czynienia ze zjawiskiem, którego wcześniej nie doświadczyliśmy - skomentował wiceminister ds. obrony cywilnej, Nikos Hardalias, kiedy pojawił się na miejscu tragedii. Premier Kiriakos Mitsotakis monitoruje sytuację na wyspie. Zniszczenia w środkowej części Evii ocenia się jako znaczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

To już kolejna tragedia, która w ciągu kilku ostatnich lat nawiedziła Grecję. W 2017 roku kraj również musiał walczyć z żywiołem - z powodu nagłych opadów deszczu zginęły 24 osoby w Mandrze niedaleko Aten. Z kolei w lipcu 2019 roku na północy Grecji wystąpiły nagłe i silne burze, wskutek których śmierć poniosło 7 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?

Źródło: Rzeczpospolita, Twitter, TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News