informacje nie żyje dziennikarz
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 11 Stycznia 2021

Tragiczne informacje, nie żyje polski dziennikarz. Miał dopiero 56 lat

Informacje o odejściu dziennikarza przekazały lokalne media. Arkadiusz Pacholski odszedł w wieku 56 lat. Był pisarzem, animatorem kultury oraz aktywistą miejskim.

Informacje o śmierci dziennikarza zostały oficjalnie potwierdzone przez lokalne media. Arkadiusz Pacholski był kaliskim historykiem, eseistą, powieściopisarzem, dziennikarzem, animatorem kultury, aktywistą miejskim, a także byłym kaliskim radnym. 

Smutne informacje o śmierci dziennikarza Arkadiusza Pacholskiego zostały potwierdzone przez lokalne media

Arkadiusz Pacholski urodził się w 1964 roku w Kaliszu i tam też spędził większość swojego życia. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu. Następnie został absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku historia. 

W 1989 roku obronił pracę magisterską pod tytułem „Rosyjski dwór szlachecki w XIX i na początku XX wieku”. W charakterze pisarza debiutował trzy lata wcześniej na łamach pisma „Południowa Wielkopolska”. 

Od tamtego momentu jego kariera pisarska tylko się rozwijała. Opublikował mnóstwo esejów, szkiców, a także recenzji, między innymi w: „Twórczości”, „Literaturze”, „Kwartalniku Artystycznym”, paryskiej „Kulturze”, „Midraszu” i „Nowych Książkach”. 

Szef szpitala na Stadionie Narodowym przekazał czarną wiadomość. Słuchacze się nie przesłyszeliSzef szpitala na Stadionie Narodowym przekazał czarną wiadomość. Słuchacze się nie przesłyszeliCzytaj dalej

Od 1990 do 1998 roku pracował na stanowisku dziennikarza w pismach regionalnych oraz Telewizji Polskiej. Od roku 2000 współpracował z „Gazetą Wyborczą”, pisząc tam artykuły o zróżnicowanej tematyce, miesięcznikiem „Architektura & Biznes” oraz innymi pismami. 

Arkadiusz Pacholski pracował także w charakterze animatora kultury, był aktywistą miejskim, założył Stowarzyszenie Kalisz Literacki. Był także współzałożycielem i pierwszym prezesem stowarzyszenia Rowerem do Nowoczesności. 

To dzięki niemu stworzone zostały Standardy dla projektantów, wykonawców i zarządców infrastruktury dla pieszych, które zostały przyjęte przez Kalisz w 2016 roku. Był autorem wielu książek eseistycznych, opowiadać oraz powieści. Ma na swoim koncie również twórczość telewizyjną. 

Pacholski stworzył między innymi materiały do filmu dokumentalnego „Moi rodzice podpisali Volksliste”. Jego praca była bardzo ceniona przez lokalną społeczność, którą bardzo zasmuciła wiadomość o nagłej śmierci dziennikarza w wieku zaledwie 56 lat. W mediach nie pojawiła się informacja dotycząca tego, co było powodem jego niespodziewanego odejścia. 

Był wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia literackie. Otrzymał Nagrodę Literacką Fundacji Władysława i Nelly Tutrzańskich, Nagrodę Literacką Fundacji Kościelskich, a także został nominowany do Nagrody Literackiej Angelus. 

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Kalisz Nasze Miasto PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News