Najnowsze informacje przekazane przez resort zdrowia zaskakują
Piotr Molecki East News
Agata Jaroszewska - 10 Września 2020

Decyzja właśnie zapadła. Chodzi o czerwone i żółte powiaty, ogromne zaskoczenie

Informacje jakie przekazało właśnie Ministerstwo Zdrowia są wyjątkowo zaskakujące. Słysząc najnowsze postanowienia resortu na pewno wiele osób będzie się zastanawiało czy podjęta decyzja jest trafna, lecz to wydaje się o słuszności, bądź nie, tej decyzji dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Informacje jakie pojawiły się na oficjalnych kanałach Ministerstwa Zdrowia były w dziś wyjątkowym zaskoczeniem. Kwestia czerwonych oraz żółtych powiatów od samego początku rozgrzewa Polaków. Jakiś czas temu przedstawialiśmy relacje dotyczących życia w regionach, gdzie obostrzenia są ostrzejsze. Najnowsze informacje od resortu zdrowia są jednak ogromnym zaskoczeniem i chociaż powinniśmy cieszyć się z takiego obrotu spraw, to jedna kwestia wciąż sprawia, że rodzi się wiele wątpliwości.

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje na temat nowej listy stref

Informacje dotyczące listy powiatów oznaczonych jako żółte i czerwone strefy aktualizowane są co tydzień. Polacy z napięciem wyczekiwali decyzji na temat ewentualnego włączenia lub też wykluczenia ze stref czerwonych. Regiony oznaczone w ten sposób to miejsca, gdzie w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców występuje od 6 do 12, lub więcej niż 12 przypadków potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Gdy zakażonych jest więcej niż 12 na 10 tys. to powiat zostaje zakwalifikowany do strefy czerwonej. Najnowsze informacje przekazane przez resort są ogromnym zaskoczeniem. Chodzi o powiaty najbardziej dotknięte epidemią, czyli właśnie do stref czerwonych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

Przedstawiono zaktualizowaną listę stref żółtych i czerwonych

Resort zdrowia zamieścił infografikę, gdzie przedstawiono nową listę stref żółtych i czerwonych. Mapa polski podzielona na powiaty zaskoczyła. Ogromna ilość powiatów zaznaczona została na zielono, jednak największym zaskoczeniem było to, iż przekazane informacje, że obecnie ministerstwo nie zalicza żadnego regionu do strefy czerwonej. Strefami żółtymi są trzy regiony. Powiaty: limanowski, tatrzański, gostyński. Czy to znaczy, iż zakaża się coraz mniejsza ilość ludzi? Ostatnio porównywaliśmy dane udostępniane przez ministerstwo i jasno wynika, iż to nie liczba zakażonych maleje, a ilość wykonywanych testów. Wiadomo kiedy mieszkańcy wskazanych regionów będą mogli cieszyć się mniejszą liczbą nakazów.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Decyzja została podjęta, ministerstwo ogłosiło zmiany

Zgodnie z przekazanymi przez resort wiadomościami, nowa lista żółtych stref obowiązywać będzie od 12 września. To właśnie od soboty część Polaków będzie mogła zrezygnować z części obostrzeń, chodzi między innymi o ilość gości na przyjęciach weselnych, czy ograniczenie ilości widzów imprez sportowych. Te informacje na pewno ucieszą wiele osób. Nie zapominajmy jednak, iż koronawirus to nadal spore zagrożenie i nie należy go bagatelizować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aż trudno uwierzyć w słowa, które padły na antenie. Gość Danuty Holeckiej dokonał niespotykanego porównania
  2. Telenowela w postapokaliptycznym świecie doczekała się końca. Ogłoszono zakończenie legendarnego serialu
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Przez 5 dni piła sok z selera. Pozbyła się uciążliwego problemu, z którym długo walczyła

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News