Informacje
Pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 10 Lutego 2020

Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Informacje, które napływają z całego kraju są bardzo niepokojące. Pogoda ostro daje się we znaki Polakom. Żywioł jest na tyle niebezpieczny, że poza wieloma zniszczeniami, potwierdziły się również doniesienia o pierwszych ofiarach śmiertelnych.

Informacje płynące z całego kraju nie napawają optymizmem, biorąc pod uwagę, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin orkan Sabina będzie cały czas szalał nad krajem. Na ten moment Straż Pożarna zaliczyła ponad 1100 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru i ulewami. Bez prądu pozostaje natomiast ponad 55 tysięcy odbiorców.

tataKamera nagrała, co tata wyrabiał z 4-latką, kiedy nikt nie patrzył. Mama zobaczyła nagranie i błyskawicznie zareagowałaCzytaj dalej

Niepokojące informacje. Orkan sieje spustoszenie w Polsce

Najbardziej tragiczne w skutkach sceny miały miejsce przed dwoma godzinami w Bukowinie Tatrzańskiej. To właśnie tam podmuchy wiatru doprowadziły do zerwania dachu, który runął na stojących nieopodal turystów. Do akcji ratunkowej natychmiast przystąpiły odpowiednie służby, jednak ratownicy pozostali bezsilni naprzeciw poważnych uszczerbków na zdrowiu. Na skutek zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloLegenda disco polo walczy o życie. Wylądował na ulicy, nie ma nóg ani pieniędzyCzytaj dalej

Jak podaje policja w swoich komunikatach, wiele dróg jest zablokowanych. Do poważnego zdarzenia doszło w Rzeszowie, gdzie ciężarówka przewróciła się na jezdnię. Skutkiem jest blokada drogi krajowej numer 28. Nie lepiej było na Podkarpaciu, gdzie strażacy od północy zaliczyli już 200 interwencji. W Rzeszowie porywisty wiatr przewrócił nawet napis z nazwą miasta usytuowany na rondzie Jana Pawła II.

Również z innych części Polski napływają coraz to nowsze raporty. Nie brakuje wiadomości o zerwanych dachach, powalonych drzewach czy też samochodach przewróconych na drogę. Służby mają cały czas ręce pełne roboty, a synoptycy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec.

Dzisiaj grzeje:

1. Rekordowy lot do Londynu. Wszystko przez ogromny sztorm
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Trudne warunki atmosferyczne mają się utrzymać w Polsce do połowy obecnego tygodnia. Niebezpieczeństwo potwierdziły jednostki rządowe: IMGW i RCB wydały oficjalne alerty pogodowe świadczące o niebezpieczeństwie. Zalecane jest pozostawanie w budynkach, o ile nie zachodzi pilna konieczność.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiu
  2. Ogromna zmiana w NFZ od marca. Do 4 specjalistów dostaniesz się bez kolejki
  3. Tragiczny bilans nocnej wichury na południu Polski. 16 zwierząt zmarło w kilka sekund na miejscu, nie miały żadnych szans
  4. Pilna akcja służb, trwa walka o zdrowie i życie. Media przekazały wiadomości o ogromnej tragedii
  5. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm
  6. Barbara Kurdej-Szatan jest w ciąży? Najnowsze doniesienia uradowały fanów

Ślub odbył się kilka tygodni przed wypadkiemTuż po ślubie miała tragiczny wypadek. Gdy przeglądała zdjęcia z wesela, doszła do niej najsmutniejsza prawda, aż chce się płakaćCzytaj dalej

źródło: Wirtualna Polska, Gazeta Wyborcza, Echodnia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News