Z ostatniej chwili: Niebezpieczeństwo jest zbyt duże. Pilnie podjęto decyzję o zamknięciu 17 kąpielisk

Z ostatniej chwili: Niebezpieczeństwo jest zbyt duże. Pilnie podjęto decyzję o zamknięciu 17 kąpielisk Źródło: Jakub Kaminski East News

Informacje przekazane przez Główny Inspektorat Sanitarny nie ucieszą nikogo, kto miał w planach rozpoczęcie urlopu nad wodą. Urzędnicy zdecydowali się na zamknięcie aż 17 kąpielisk, gdyż stwierdzono, że zagrożenie dla wczasowiczów jest zbyt duże. Sytuacja dotyczy jednych z popularniejszych miejsc na wakacyjnej mapie Polski.

Informacje, jakie pojawiły się dosłownie przed chwilą w mediach, są wyjątkowo ważne. Zakazem kąpieli objęte zostały kąpieliska nad Bałtykiem, gdzie codziennie, pomimo epidemii, gromadzą się prawdziwe tłumy. GIS przekazał powody, jakie zaważyły na tej decyzji, sytuacja jest poważna.

GIS przekazał informację o zamknięciu aż 17 kąpielisk

Informacje o zamkniętych kąpieliskach pojawiły się na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego i błyskawicznie zostały przekazane przez największe media w kraju. Bowiem miejsca objęte całkowitym zakazem kąpieli należą do ulubionych nadmorskich kurortów Polaków, a w obliczu zwiększonego zainteresowania lokalnymi podróżami oraz wysokimi temperaturami, ilość wczasowiczów pojawiających się nad morzem może jeszcze wzrosnąć. Nie należy jednak bagatelizować czerwonej flagi wywieszonej przy stanowisku ratownika. GIS miał konkretne powody, aby zakazać kąpieli w tych 17 miejscach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tam turyści, dla własnego bezpieczeństwa, nie wejdą do wody

Na większości kąpielisk w Zatoce Gdańskiej wisi czerwona flaga. Zakaz kąpieli obowiązuje w Gdyni Śródmieście i Redłowie, na wszystkich plażach w Sopocie i w Gdańsku Jelitkowie. Nie można kąpać się również Mikoszowie oraz na Mierzei Wiślanej, a także na 3 kąpieliskach w Krynicy Morskiej. W wyniku przeprowadzonych badań wykryto tam sinice, będące bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia osób przebywających w wodzie. Oprócz morskich kąpielisk GIS zdecydował się zamknąć również kilka znajdujących się nad jeziorami. Sinice pojawiły się w powiecie gdańskim w jeziorze Przywidzkim, w powiecie człuchowskim w jeziorze Żuczek oraz w jeziorze Jasień zlokalizowanym w powiecie bytowskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Te informacje zasmucą wiele osób

GIS podkreślił jednak, że sytuacja zmienia się dynamicznie i należy śledzić komunikaty na stronie inspektoratu, gdyż sinice mogą za pomocą wiatru i ruchów wody pojawić się w innych miejscach, które w tym momencie nie są objęte zakazem. Wszyscy planujący wypoczynek nad wodą powinni sprawdzić, czy nie pojawiły się ważne informacje dotyczące regionu, w którym się znajdują. Kąpiel w wodzie, gdzie zakwitły sinice może zakończyć się wysypką lub zaczerwienieniem spojówek. W momencie, gdy taka woda trafi do naszego organizmu spodziewać można się wymiotów i biegunki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News