Sytuacja w jednym województwie coraz gorsza. Przybywa ofiar śmiertelnych, MZ przedstawiło najnowszy raport

Sytuacja w jednym województwie coraz gorsza. Przybywa ofiar śmiertelnych, MZ przedstawiło najnowszy raport Źródło: Pikio

Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje na temat ofiar koronawirusa w Polsce. Pojawiły się kolejne przypadki śmiertelne. Epidemia jedno z województw dotknęła szczególnie.

Przekazano informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 10 kolejnych przypadków zgonów, których przyczyną była choroba COVID-19. Wśród odnotowanych nowych zakażeń, których jest ponad 200, najwięcej jest osób z Warszawy.

Na oficjalnym koncie Ministerstwa Zdrowia na Twitterze pojawiły się najnowsze informacje o śmiertelnych ofiarach koronawirusa oraz nowych zarażeniach. Potwierdzono 234 nowe przypadki zakażeń oraz 10 zgonów. Chociaż epidemia rozprzestrzenia się w całej Polsce, niektóre województwa zostały szczególnie dotknięte przez wirus SARS-CoV-2. Wśród zmarłych większość była już w zaawansowanym wieku

Najnowsze informacje o ofiarach koronawirusa w Polsce

Podane przez Ministerstwo Zdrowia informacje donoszą o 234 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Najwięcej nowych zarażonych pojawiło się w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 110 zainfekowanych osób. W innych województwach sytuacja wygląda na dziś trochę lepiej. W województwie łódzkim potwierdzono 32 przypadki, w śląskim 28. Najmniej natomiast pojawiło się w województwie lubelskim - jedynie 2.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety opublikowane informacje dotyczą również ofiar śmiertelnych. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia z przykrością potwierdziło 10 przypadków zgonów z powodu koronawirusa. Połowa zmarłych osób przebywała w Warszawie. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 88 i 58 lat oraz trzy kobiety w wieku 63, 69 i 73 lat. Walkę z chorobą przegrali także dwóch mężczyzn i kobieta w Bolesławcu oraz 78-letni mieszkaniec Grudziądza i mieszkanka Kędzierzyna-Koźla.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Z ostatniej chwili: Jest decyzja, czy wydłużą rok szkolny przez epidemię. Minister edukacji oficjalnie zabrał głos

Jak podają informacje Ministerstwa Zdrowia, w Polsce obecnie zarażonych jest 5575 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi już 174 przypadki. Najbardziej dotknięte epidemią pozostaje województwo mazowieckie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząśnięci lekarze przekazali nieznane dotąd informacje. Wirus może mieć nietypowy i gwałtowny przebieg
  2. Przez koronawirusa zrobili z trumnami okropną rzecz, która budzi wściekłość. Straszne wyznanie znanego kolarza
  3. Córka marszałek Witek błaga internautów o pieniądze. Wiele osób załamuje ręce patrząc na powód
  4. Z Kasią Kowalska jest bardzo źle, media dotarły do jej sąsiadów. Druzgocące doniesienia
  5. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

źródło: Twitter/MZ_GOV_PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News