Informacje o szczepieniach
Pikio.pl
Monika Majko - 9 Stycznia 2021

Potwierdzenie ministra poszło na żywo w RMF FM. Szef KPRM podał kolejność osób do zaszczepienia

Najnowsze informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przekazał w rozmowie na żywo w RMF FM szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Minister ujawnił, jaka konkretnie będzie kolejność szczepień.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk przekazał najnowsze informacje w czasie rozmowy z Krzysztofem Ziemcem na antenie radia RMF FM. Wiadomo, kto zostanie priorytetowo zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Informacje przekazał szef KPRM Michał Dworczyk

27 grudnia 2020 roku rozpoczął się w Polsce Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. W tzw. fazie zero szczepionki trafiły do pracowników służby zdrowia, studentów kierunków medycznych, a także personelu administracyjnego placówek medycznych.

W sobotni poranek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk pojawił się jako gość Krzysztofa Ziemca na antenie radia RMF FM. Minister ujawnił wiadomość o kolejnych grupach, które priorytetowo otrzymają dostęp do szczepienia przeciwko COVID-19.

- Najpierw szczepimy osoby 70+, potem 60+, a potem równolegle mundurowi i nauczyciele - przekazał Michał Dworczyk na antenie radia RMF FM.

Nieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morzaNieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morzaCzytaj dalej

Wiele osób jest zaskoczonych tą informacją, ponieważ wcześniej mówiło się, że w związku z planowanym powrotem dzieci do szkół po feriach zimowych, które kończą się 17 stycznia br., grupą priorytetową w kolejce do szczepień będą pracownicy placówek oświatowych. Michał Dworczyk podkreślił jednak, że „decyzja o tym, co po 17 stycznia jeszcze nie zapadła”.

- Mamy szczepionkę zapewnioną dla około 3 milionów osób do końca pierwszego kwartału, wśród nich jakąś część nauczycieli, ale ona ma trafić w pierwszej kolejności do tych, którzy jej najbardziej potrzebują ze względu na zagrożenie dla życia i zdrowia, co do tego nie ma najmniejszego sporu w rządzie - mówił szef resortu edukacji Przemysław Czarnek.

Jeszcze w piątek w radiu Tok FM głos zabrał Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Apelował, aby „nauczycieli postawić na równi z osobami najstarszymi. To jest grupa 700 tys. osób, które mają ogromne kontakty interpersonalne: z uczniami, rodzicami i między sobą”.

Jednocześnie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewnił, że wszystkie starsze osoby, które będą chciały skorzystać z możliwości przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19, mogą liczyć na pomoc.

- Osoby starsze, samotne, zgłaszając potrzebę szczepienia mogą zgłosić zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień - /przekazał Michał Dworczyk.

- Na razie trzymamy się tego planu szczepień, który przedstawiliśmy. Do końca marca chcemy zaszczepić 3 mln osób - dodał szef KPRM.

szczepienia

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News