Bardzo smutne informacje. Nie żyje mistrz Polski i Europy

Bardzo smutne informacje. Nie żyje mistrz Polski i Europy Źródło: .

Informacje o śmierci sportowca obiegły cały kraj. Kondolencje dla rodziny napływają z całego kraju. To ogromna strata, kibicie i bliscy są zdruzgotani przykrymi wiadomościami.

Informacje, które właśnie obiegły kraj, zasmucają całą Polskę. Nie żyje jeden z najbardziej znanych sportowców, który był mistrzem Polski i Europy. Zmarł w środę 8 stycznia. Kibice oraz rodzina pogrążają się w żałobie.

Informacje o śmierci mistrza Polski i Europy

Roman Matousek, czeski żużlowiec, nie żyje. Sportowiec zmarł w środę 8 stycznia w wieku 56 lat. Informacje o śmierci zawodnika spowodowały, że zarówno kibice w Polsce, jak i w Czechach, pogrążyli się w żałobie. Odszedł jeden z najbardziej utalentowanych sportowców. 

Mężczyzna był reprezentantem w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski, gdzie reprezentował w 1992 i 1994 roku Polonię Bydgoszcz, a w 1993 roku Unię Leszno. W 1992 roku udało mu się razem ze swoją drużyną stanąć na podium i otrzymać złoty medal. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje o śmierci potwierdziła rodzina

Roman Matousek brał też udział w mistrzostwach świata dla seniorów. W 1988 roku udało mu się zająć najlepsze w karierze miejsce, siódme. Zapamiętany zostanie przede wszystkim jako indywidualny mistrz Europy na torze trawiastym z roku 1987 w Nandlstadt. Występy w polskiej lidze przyniosły mu wiele sukcesów. Wystąpił w 17 meczach, 71 biegach z czego w 18 wygrał. Udało mu się zdobyć aż 123 punkty, a bilans pojedynków z rywalami wynosił 86:56.

Dzisiaj grzeje: 1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej

2. Cała Polska do końca wierzyła, że finał będzie inny. Nie żyje 13-letni Oliwier

Wiadomości o śmierci Romana Matouska potwierdziła w mediach społecznościowych jego siostra, Lenka Matoušková. Pogrążona w żałobie rodzina otrzymała wiele komentarzy pełnych słów wsparcia. Śmierć żużlowca w tak młodym wieku była dla jego fanów prawdziwym wstrząsem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  2. Biedronka mocno podnosi stawki. Niektórzy mogą liczyć nawet na 6,5 tys. zł
  3. Bardzo smutne informacje. Nie żyje mistrz Polski i Europy
  4. Pierwszy raz dopadł ją, gdy była w pierwszej klasie. Jej cierpienie trwało 9 lat, tata bezdusznie ją wykorzystywał
  5. Dagmara ukrywała prawdę przed widzami, ale w końcu przekazała radosną nowinę. Powiedziała wszystko o szczęśliwcu, który skradł jej serce

źródło: ekspressbydgoski

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News