Informacje przekazał premier Morawiecki
Pixabay.com jarmoluk
Monika Majko - 8 Grudnia 2020

Morawiecki nieoczekiwanie przekazał ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Zacznie się po Nowym Roku

Informacje w sprawie szczepionek przeciwko COVID-19 przekazał za pomocą mediów społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. To ważna wiadomość dla wszystkich Polaków, szef rządu zapewnił, że władze podjęły odpowiednie kroki, by zapewnić obywatelom dostęp do szczepień. Premier z dumą poinformował o zakupie aż 60 mln dawek szczepionki przeciw koronawirusowi.

Informacje przekazane przez Mateusza Morawieckiego szybko obiegły kraj, premier opublikował najnowsze wiadomości na swoim Facebooku. Rząd podjął ważne decyzje w sprawie Narodowego Programu Szczepień na COVID-19.

Eksplozje w polskich marketach, mnóstwo osób ewakuowanych. Koszmarne wiadomości z zagranicyEksplozje w polskich marketach, mnóstwo osób ewakuowanych. Koszmarne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Informacje o szczepionkach przekazał na Facebooku premier Morawiecki

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przekazał, że Polska podpisała umowy na 45 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 z trzema firmami farmaceutycznymi: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson i AstraZeneca. Koszt tych zakupów wyniósł od 5 do 10 mld zł.

Zobacz także: Mniej obostrzeń dla zaszczepionych. Minister Zdrowia wymienił 3, których nie będą musieli przestrzegać

Dzisiaj Mateusz Morawiecki przekazał za pomocą mediów społecznościowych, że polski rząd podjął decyzję o zwiększeniu zapasów szczepionek. Premier opublikował w tej sprawie kilka słów na swoim Facebooku.

- Na chwilę obecną mamy już zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 000 000 dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Na operacje plastyczne wydali majątek, Na operacje plastyczne wydali majątek, "tak wygląda idealna żona". Wyjątkowo kontrowersyjne zdjęciaCzytaj dalej

Jak przekazał portal next.gazeta.pl Polska zdecydowała o zakupie 16 mln dawek szczepionek z firmy Astra Zeneca, 16,98 mln dawek z Janssen Pharmaceutica NV / Johnson&Johnson, 16,74 mln dawek z Pfizer/BioNTec, 5,72 mln z CureVac oraz 6,69 mln z Moderny.

Zobacz także: 5-10 minut na godzinę. Nowe zalecenia w pandemii dotyczące naszych domów

W sumie będzie to 62,141 mln dawek, co obciąży krajowy budżet wydatkiem wynoszącym ok. 2,4 mld zł. Szef rządu zapewnił, że dzięki decyzji o zwiększeniu zapasów szczepionek, jesteśmy teraz "zabezpieczeni", a Polska może zacząć wdrażać zapowiadany od kilku dni Narodowy Program Szczepień na COVID-19.

Wcześniej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili projekt Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, który ma wystartować na początku 2021 roku.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Projekt ten trafił teraz do konsultacji społecznych, które mają potrwać do soboty, a następnie zostanie dopracowany i w przyszły wtorek, 15 grudnia, ma zostać przyjęty przez Radę Ministrów.

Aktualnie prowadzony jest nabór podmiotów, które będą prowadziły punkty szczepień. Do tej pory zgłosiło się ich ok. 1 tysięcy i na chwilę obecną możliwe byłoby przeprowadzenie 180 tysięcy szczepień tygodniowo. Nabór potrwa do 11 grudnia, a 15 grudnia ogłoszony ma zostać ostateczny spis placówek biorących udział w Narodowym Programie Szczepień.

Informacje

Facebook.com/MorawieckiPL

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News