Informacje ws. katastrofy
twitter.com Paweł Krzaczkowski
Weronika Wasiak - 8 Listopada 2020

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieście

Tragiczne wiadomości z polskiego miasta. Na miejscu straż pożarna i wozy bojowe, sytuacja jest poważna.

Możliwie najgorsze informacje właśnie przedostały się do mediów. W dużym polskim mieście niespodziewanie rozegrały się sceny rodem z najgorszego horroru. Służby w akcji.

Smutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelSmutna wiadomość o żonie Rafała Trzaskowskiego. W sieci pojawił się apelCzytaj dalej

Koszmar w polskim mieście. Porażające informacje

Jak informuje Super Express, do zdarzenia doszło tuż przed godziną 11:00 przy ul. Wrzesińskiej na warszawskiej Pradze-Północ. Z przekazywanych do mediów informacji wynika, że dzielnicy stolicy zawaliła się kamienica.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Siedziałam w kuchni, usłyszałam huk i meble zadrżały – relacjonuje jedna z mieszkanek.

Z kolei z relacji funkcjonariuszy zadysponowanych do akcji wynika, ze zawaliła się część kamienicy trzykondygnacyjnej. Budynek nie był zamieszkały, ponieważ trwały w nim prace remontowe. Mundurowi podają, że w chwili zdarzenia wewnątrz najprawdopodobniej nikogo nie było, jednak muszą sprawdzić każdą ewentualność. Stąd sprowadzenie specjalnych oddziałów.

- Doszło do zawalenia się części ściany kamienicy trzykondygnacyjnej. Jest to stary budynek, niezamieszkany, w budowie. Na tę chwilę nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Najprawdopodobniej prace budowlane nie były w dniu dzisiejszym prowadzone i też najprawdopodobniej nikt nie przechodził obok w momencie zawalenia – powiedział dla TVP Info starszy kapitan Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej. Budynek nadal jest sprawdzany.

- Do akcji skierowaliśmy 3 wozy bojowe. Pracuje tam też specjalna grupa, która sprawdza, czy pod gruzami nie ma ludzi. Na 99 proc. nie było tam nikogo, ale musimy to dokładnie sprawdzić– dodał st. kpt. Michał Konopka.

Funkcjonariusze dokładnie przeszukują teren w poszukiwaniu ewentualnych osób poszkodowanych, ale jak dotąd nikogo nie znaleziono. Na miejscu zjawili się również dziennikarze, w tym reporter tvnwarszawa.pl. Z jego relacji wynika, że zniszczeniu uległa jedna czwarta kamienicy.

- Wygląda na to, że zawaliła się jedna czwarta budynku. Kamienica była rewitalizowana. Obok stały rusztowania, kontenery dla budowlańców - opisuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Rząd wprowadzi ograniczenia w przemieszczaniu się? Jest odpowiedź wicepremiera

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Wiadomo, że część budynku spadły na dwa zaparkowane przy drodze samochody, ale w środku nikogo nie było. Na ten moment nie wiadomo, jakie są dokładne okoliczności zdarzenia. Na Twitterze Pawła Krzaczkowskiego pojawiły się pierwsze zdjęcia z miejsca tragedii.

Obrazy Pikio

twitter.com Paweł Krzaczkowski

Najlepsze newsy dnia:

  1. 2-letnia dziewczynka chciała zbadać bulteriera. Reakcja psa na widok strzykawki wprawia w osłupienie
  2. Najlepsza przyjaciółka uderza w Martę Linkiewicz. Ich znajomość skończyła się dla niej terapią w Monarze
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Szpitale zostały postawione pod ścianą. Polityk ujawnia treść tajemniczego pisma
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. W kraterze na księżycu Saturna znaleziono coś bardzo dziwnego. Niezwykłe odkrycie zadziwiło świat
  7. Wpadł do basenu i zaczął się topić. Reakcja jego czteroletniego braciszka okazała się bezcenna
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express, TVP Info, tvnwarszawa

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News