informacje konferencja Ministerstwo Zdrowia
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 8 Października 2020

Pilne: minister zdrowia i premier potwierdzili. Spełnia się najczarniejszy scenariusz

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Wiemy już, które duże miasta od najbliższej soboty zostaną włączone do żółtych i czerwonych stref. W związku z tym będzie w nich obowiązywać zaostrzony rygor sanitarny.

Podczas dzisiejszej konferencji Ministra Zdrowia przekazane zostały bardzo ważne informacje dla wszystkich Polaków. Ogłoszona została nowa lista powiatów, które od soboty znajdą się w strefach żółtych i czerwonych. Klamka zapadła, w wielu dużych miastach zostanie znacznie zaostrzony rygor sanitarny.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało pilne informacje dla wszystkich Polaków. Wiele dużych miast w żółtych i czerwonych strefach

Podczas dzisiejszej konferencji Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów znajdujących się w strefach żółtych i czerwonych. Kolorem żółtym oznaczony został cały kraj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Już przed konferencją "Rzeczpospolita" ujawniła nieoficjalne informacje, jakoby żółtą strefą miała zostać objęta cała Polska.Ustalenia te zostały potwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego. Podobne informacje mogliśmy zobaczyć w wiadomości opublikowanej przez Fakty RMF FM na Twitterze. Zaktualizowana lista powiatów ma obowiązywać od soboty. Natomiast już od piątku mieszkańcy poszczególnych miast mają otrzymywać SMS-y z alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Dotychczas nie stosowano tego rozwiązania.

Jak przekazał Mateusz Morawiecki, rząd planuje wprowadzenie podobnych rozwiązań, jak przed kilkoma miesiącami, czyli na początku pandemii. W związku z czym na terenie całego kraju wprowadzono strefę żółtą. Oznacza to, że noszenie maseczek w przestrzeni publicznej będzie obowiązywało w całej Polsce. Maksymalna liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych to 75 osób.

Nowa lista zacznie obowiązywać już od najbliższej soboty (10 października). Jeśli powiat lub miasto, w którym mieszkamy zostało wcielone do jednej ze stref, musimy liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami. Większość z nich również wejdzie w życie od najbliższej soboty.

- Dzieci i młodzież przechodzą COVID-19 albo bezobjawowo, albo łagodnie. Inaczej wygląda sytuacja u osób powyżej 60 roku życia - mówił premier Mateusz Morawiecki, przypominając o obowiązku noszenia maseczek i zachęcając seniorów do pozostania w domach.

- Strefa czerwona dalej jest obecna. Co czwartki będziemy ją aktualizować - przekonywał rzecznik ministerstwa zdrowia.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju z dnia na dzień pogarsza się. Jej rozwój wymaga więc podjęcia dodatkowych działań, które podczas konferencji przedstawił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Obowiązek zakrywania nosa oraz ust w przestrzeni publicznej (z wyłączeniem parków i zieleńców) będzie obowiązywał nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej. Pomiędzy zgromadzeniami wymagany będzie wymóg zachowania co najmniej 100 metrów odległości.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

Zmniejszony zostanie również limit osób, które mogą wziąć udział w zgromadzeniach. W strefie zielonej - do 100 osób, w strefie żółtej będzie to do 75 osób, z kolei w strefie czerwonej - do 50 osób. Oprócz tego restauracje, puby i bary będą pracować od 6:00 do 22:00. Po tej godzinie mogą odbywać się jedynie dostawy żywności, a pracownicy mogą wydawać dania jedynie na wynos. Z obowiązku noszenia maseczek w miejscach, gdzie jest to konieczne, będą zwolnione jedynie osoby, które posiadają odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Policja ostrzega jednak - wystarczy jedna rzecz, by groziło nam nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
  2. Nie do wiary, ile kosztują buty Anny Lewandowskiej. Wielu Polaków nie może sobie na nie pozwolić, monstrualna cena
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News