Ewakuacja na ogromną skalę w centrum dużego polskiego miasta. Kilkaset osób znalazło się w dużym niebezpieczeństwie

Ewakuacja na ogromną skalę w centrum dużego polskiego miasta. Kilkaset osób znalazło się w dużym niebezpieczeństwie Źródło: Pikio.pl

Informacje jakie obiegły media są dramatyczne. Kolejna niebezpieczna sytuacja w Warszawie. Konieczne było ewakuowanie ogromnej liczby ludzi, w tym dzieci z pobliskiej szkoły. Znamy szczegóły przeprowadzonej akcji oraz powody, dla których konieczne było podjęcie tak pilnej interwencji.

Informacje nie są najlepsze, choć sytuacja wydaje się opanowana przez służby. Już dziś odbyła się  ewakuacja - na mniejszą skalę - mieszkańców jednego z bloków przy ulicy Leszno, teraz do mediów dotarły kolejne niepokojące informacje.

Przekazano informacje o ewakuacji na ogromną skalę

Informacje pojawiły się między innymi na portalu Interia. Przekazano, że w trybie natychmiastowym zdecydowano się na ewakuację szkoły podstawowej oraz mieszkańców bloku. Znane są przyczyny tak poważnej decyzji. Wiele osób znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie i tylko przypadek sprawił, iż sytuacja nie potoczyła się zdecydowanie gorzej.

- W rejonie Szkoły Podstawowej 143 przy al. Stanów Zjednoczonych rozszczelniła się rura z gazem - przekazał Interii komisarz Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. W czasie akcji przeprowadzanej przez funkcjonariuszy ewakuowano około 700 osób. Znamy szczegóły całego zdarzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Uczniowie znaleźli się w niebezpieczeństwie

Poinformowano, iż we wtorek 8 września około godziny 13:30 do stołecznej policji dotarło zgłoszenie o rozszczelnieniu rury z gazem. Sytuacja prezentowała się wyjątkowo dramatycznie, gdyż w okolicy znajdowała się szkoła wypełniona uczniami oraz nauczycielami. Natychmiast podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w Szkole Podstawowej 143 przy al. Stanów Zjednoczonych oraz jednego z bloków sąsiadujących z placówką. Informacje te potwierdził w rozmowie z dziennikarzami Interii mł. bryg. Karol Kierzkowski pracujący w Komendzie Wojewódzkiej PSP.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje wybitny polski artysta, ogromna strata

Na ten moment akcja się zakończyła

Strażak przekazał informacje, iż mimo zagrożenia nikomu nic się nie stało i na ten moment akcja służb się zakończyła. Wielu kierowców mogło nie być zachwyconych koniecznością zmiany trasy, jednak kom. Piotr Świstak przyznał, że na czas prowadzenia akcji konieczne było zamknięcie na kilkadziesiąt minut popularnej wśród warszawiaków trasy. Ruch został już wznowiony, lecz odbywa się on w trybie wahadłowym. Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez stołeczne służby. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaproponowali mu pół miliona rubli i samochód za kota. Jego odpowiedź była jednoznaczna
  2. Polska rezygnuje z energii węglowej. Przyszedł czas na Zielony Ład
  3. Katastrofa awionetki z dwójką dorosłych i dzieckiem. TVP przekazał dramatyczne informacje
  4. Porażające dane wyciekły z Ministerstwa Zdrowia. Ciężko uwierzyć na co wydali fortunę
  5. Nagle usłyszeli głośny huk, po nim okropny krzyk. Nie żyje jedna osoba, kilka jest poważnie rannych
  6. Stanisława Celińska po latach dowiedziała się zatrważającej prawdy. "Od lat mnie truły"

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News