Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze
.
Klaudia Bochenek - 8 Sierpnia 2020

Ogromne zagrożenie dla osób urodzonych w latach 60. i wcześniej. Najbliższe dni będą najgorsze

Informacje o ogromnym zagrożeniu dotyczą seniorów, którzy urodzili się w latach 60. i wcześniej. Jak się okazuje, najbliższe dni będą dla nich najgorsze. Powinni szczególnie na siebie uważać, warto wiedzieć, jak można im pomóc. Na stronach rządowych można natrafić na specjalne porady.

Każda starsza osoba powinna poznać informacje na temat zagrożenia. To już nie są żarty - można nawet stracić życie. Niestety, wiele osób bagatelizuje te wiadomości.

Starsze osoby stoją w obliczu zagrożenia

Seniorzy muszą przygotować się na bardzo trudne dni. Zareagował nawet rząd i podał kluczowe wytyczne co należy robić w przypadku podbramkowej sytuacji. Chodzi o upały, które opanowały całą Polskę. Meteorolodzy przewidują, że najniższe temperatury wystąpią w województwie pomorskim - średnio 28°C, a najwyższe w lubuskim i zachodniopomorskim: odpowiednio 34 i 33 kreski powyżej zera.

To jajko należało do jednych z najbardziej nietypowych znaleziskNa polu znalazła olbrzymie, czarne jajko. Gdy zobaczyła, co się z niego wykluło, zaniemówiłaCzytaj dalej

Takie temperatury mają utrzymać się minimum do końca przyszłego tygodnia. W środę będzie minimalnie chłodniej: od 23 do 28°C. Można zapomnieć o opadach: tylko lokalnie mogą powstać przelotne komórki burzowe. Taka aura zdecydowanie nie sprzyja seniorom urodzonym w latach 60. i wcześniej. Należy pamiętać o nawodnieniu - co najmniej 2 l wody dziennie, a wychodzić z domu powinno wychodzić się tylko z powodu wyższej konieczności - np. do lekarza. Należy pamiętać o kremie z filtrem UV i koniecznie zadbać o nakrycie głowy.

Przydatne informacje w przypadku wystąpienia udaru

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

PieniądzeNajbardziej poszukiwane monety PRL-u. Każda warta jest fortunę, warto przejrzeć stare pamiątkiCzytaj dalej

Nie jest też wskazane wietrzenie mieszkań w godzinach południowych - lepiej zaciągnąć zasłony i spokojnie odpoczywać. Jak co roku najstarsze osoby są narażone na doświadczenie udaru. Pojawia się on wtedy, kiedy organizm jest przegrzany, odwodniony i ubogi w elektrolity. Udar objawia się poprzez dezorientację, uczucie ciągłego gorąca (gorączka nawet powyżej 40°C), szum w uszach, mroczki przed oczami, zawroty i bóle głowy, ogólne wyczerpanie. Pojawia się nieustanne pragnienie, czasami wymioty, nierzadko dochodzi o utraty przytomności.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczny wypadek autokaru z Polakami. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

2. Objawy i przyczyny niedoboru witaminy B12. Bez niej nasz organizm nie może sobie poradzić

3. TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia

Każda starsza osoba, która zaobserwuje u siebie niepokojące objawy, powinna natychmiast zadzwonić na pogotowie. Z kolei jeśli widzimy źle czującego się seniora, należy natychmiast zapewnić mu przejście w zacienione miejsce, ułożyć w pozycji półsiedzącej oraz podać wodę. W miarę możliwości warto zrobić okłady na głowę i kark, jednak nie z pomocą lodu - grozi wtedy szok termiczny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska dostała natychmiastowe wezwanie. Cały świat czeka na reakcję
  2. Michał Szpak zagotował się ze złości. Fani przecierają oczy ze zdumienia, nigdy nie był tak wściekły
  3. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z plaży w prześwitującym kostiumie. Przesada?
  4. Fani pogrążeni w smutku. Nie żyje uwielbiany przez nich gwiazdor
  5. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"

Jajka poleZobaczył na polu wyjątkowo dziwne jaja. Gdy podszedł bliżej, zamarł ze strachuCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News