Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech

Wyciekł tajny plan ws. koronawirusa. Wszystko zostało już dokładnie rozpisane w Niemczech Źródło: Pixabay.com vperemencom

Informacje odnośnie planu w sprawie koronawirusa są zaskakujące nie tylko dla niemieckich obywateli, ale też dla mieszkańców sąsiadujących krajów. Jednych punkty zawarte w piśmie cieszą, innych niepokoją.

Informacje zza zachodniej granicy odnośnie tajnego planu są dość zaskakujące, jednak spora liczba osób uważa, że zawarte w nim działania mimo wszystko mają sens. Kraje Europy Zachodniej powinny wziąć przykład z Niemców?

Informacje o planie zaskoczą niejednego

Deutsche Welle, jedna z niemieckich stacji nadawczych, zdradziła, że z niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wyciekł dokument, który jest tajnym planem odnośnie działań w sprawie koronawirusa. MSW zaprzecza, jakoby taki dokument kiedykolwiek istniał lub miał być przygotowany przez rząd. W piśmie można dowiedzieć się, jak Niemcy chcą przygotować się już na przyszły rok i w jakim tempie będą znoszone obostrzenia.

Niepokojące dla wielu może być to, jakoby niemiecki plan zakładał, że wirus będzie wykrywany u niektórych osób jeszcze w 2021 roku. Dynamicznie rozprzestrzenia się już teraz i w przyszłym roku również go nie zabraknie. Wiadomo jednak, że nie będzie przenosił się już na tyle osób, na ile dotychczas się szacuje - jeden chory zaraża ok. 7 kolejnych osób. W planie czytamy, że jeśli liczba zarażeń zmaleje i będzie oscylowała w okolicach 1, to wiele obostrzeń zostanie zniesionych. Co ciekawe, jest mowa o otwarciu szkół.

Obowiązkowe maseczki, astronomiczna liczba testów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że po zmniejszeniu liczby zakażonych można liczyć na otwarcie szkół, sklepów oraz restauracji. Jednak nadal będzie obowiązywać zakaz zgromadzeń, by nie narażać się na zbędne ryzyko oraz pilnowanie dystansu, np. w kolejkach czy w komunikacji miejskiej. Wszystko będzie zależało od sytuacji w danym "landzie". Wiadomo, że noszenie maseczek będzie obowiązkowe w miejscach publicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pod osłoną nocy zmieniono nagle rozporządzenie ws. obostrzeń. Nie wszyscy będą zadowoleni

2. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę

Jeśli chodzi o wykonywanie testów, to Niemcy chcą wykonywać ich nawet pół miliona dziennie. Chodzi o to, aby jak najszybciej "zlokalizować" osobę chorą i natychmiast ją odizolować. Niemcy nie chcą czekać, aż ktoś zacznie mieć typowe objawy. Takie masowe wykonywanie testów ma też pomóc ludziom wrócić do normalnego trybu pracy. Co więcej, ma być również wprowadzona specjalna aplikacja, która będzie mogła wskazać nawet do 100% osób, z którymi dana osoba zakażona się spotkała. Pozwoli to na tak zwaną "punktową kwarantannę", bez narażania np. mieszkańców danego dużego regionu na przymusową izolację.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lublinie zastosowano eksperymentalną metodę leczenia COVID-19. Świetne rezultaty
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Przeanalizowano pacjentów z koronawirusem, odkryto zaskakujący fakt. Niepokojące wieści dla dużej grupy osób
  4. Wszyscy obawiali się podobnych wieści. Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane
  5. Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News