Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze

Trwa akcja służb na południu Polski, niezbędna ewakuacja. Nie jest dobrze Źródło: .

Informacje z ostatniej chwili. Trwa pilna akacja służb ratunkowych na południu Polski. Okazuje się, że niezbędna była ewakuacja.

Informacje, które właśnie pojawiły się w mediach nie napawają optymizmem. Na południ Polski doszło do akcji ratunkowej, podczas której niezbędna była ewakuacja. Zgodnie z doniesieniami z miejsca zdarzenia, sytuacja jest bardzo trudna. 

Informacje z południa Polski. Niezbędna była ewakuacja 

Dosłownie przed chwilą pojawiły się informacje, że dwoje turystów w Bieszczadach znalazło się w niebezpieczeństwie. Zgodnie ze słowami naczelnika bieszczadzkiej grupy GOPR Jakuba Dąbrowskiego, trwa pilna akcja ratownicza, w której udział bierze 16 ratowników. Połonina Caryńska w Bieszczadach znalazła się na ustach wszystkich. 

- Kilka minut po godz. 16. otrzymaliśmy zgłoszenie za pośrednictwem aplikacji "Ratunek" od dwójki turystów schodzących z Połoniny Caryńskiej w kierunku schroniska studenckiego Koliba. Z ich informacji wynikało, że brną w śniegu po pas. Są przemoczeni i zaczynają marznąć. Brakuje im sił - zdradził Jakub Dąbrowski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje o akcji ratunkowej w Bieszczadach 

- Akcja ratunkowa GOPR Bieszczady na Połoninie Caryńskiej. Przed godz. 16. dwójka turystów wysłała sygnał aplikacją Ratunek. Schodzili w stronę schroniska Koliba. W śniegu po pas, przemoczeni, marznący, bez sił. Z Sanoka wystartował śmigłowiec LPR z ratownikiem GOPR - czytamy w wiadomość opublikowanej w mediach społecznościowych. 

Ratownicy próbują dotrzeć do turystów, wykorzystując do tego celu śmigłowiec, który bierze udział w akcji ratowniczej. Inni ratownicy prowadzą poszukiwania, poruszając się na nartach i skuterach śnieżnych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. 26 osób nie żyje, 57 zostało rannych. Tragiczny bilans, nagrania i zdjęcia obiegły internet

Wiadomo już, że jedna z osób będzie wymagała hospitalizacji. Miejsce, gdzie znaleźli się turyści objęte zostało zagrożeniem lawinowym. Już od dwóch dni służby ratownicze zwracają uwagę, by turyści nie wybierali się w zagrożone miejsca. Informacje płynące z Bieszczad podają, że w górnych partiach może leżeć do pół metra śniegu, a miejscami jego ilość może przekraczać nawet 120 cm. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe informacje o koronawirusie. Naukowcy twierdzą, że znaleźli nosiciela
  2. Tylko w styczniu było prawie 400 kontroli. Grozi grzywna nawet na 5 tysięcy zł
  3. Robert Lewandowski pokazał starszą siostrę, fani oniemieli z zachwytu. Widać podobieństwo?
  4. Polacy w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nic nie można zrobić, władze rozkładają ręce
  5. Córka codziennie wracała ze szkoły z coraz krótszymi włosami. Gdy mama poznała powód, zamarła

źródło: rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News