Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje Eugenia Pastuszek

Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje Eugenia Pastuszek Źródło: .

Informacje o śmierci Eugenii Pastuszek obiegły cały kraj. Nie żyje jedna z największych Polek. Ze względu na jej śmierć wielu Polaków pogrążyło się w żałobie.

Informacje, które właśnie się pojawiły są przygnębiające. Nie żyje Eugenia Pastuszek, wieloletnia nauczycielka i była dyrektor III LO w Kaliszu, a także prezes Związku Sybiraków. Miała 92 lata. 

Informacje o śmierci Eugenii Pastuszek przygnębiły Polaków 

Eugenia Pastuszek była córką legionisty z Armii Hallera. Razem z całą rodziną została deportowana do Rosji, gdzie w dramatycznych warunkach walczyli o przeżycie. Na szczęście udało im się i kiedy miała zaledwie 11 lat, wróciła do kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Swoją karierę  zawodową zaczynała jako nauczycielka chemii w technikum, po czym przez niemalże 15 lat pełniła funkcję dyrektor liceum. Uczniowie i nauczyciele zapamiętają ją, jako osobę, która poprawiła warunki panujące w liceum. W pracę wkładała całe serce, chciała aby jej uczniowie mogli rozwijać się w dobrych warunkach, pod opieką najlepszej kadry nauczycielskiej. To właśnie za jej sprawą do grona nauczycielskiego dołączyło wielu znanych pedagogów. Dzięki swoim działaniom doprowadziła do tego, że III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu stało się jednym z najlepszych ośrodków edukacyjnych w całym kraju. 

Po przejściu na emeryturę w całkowicie poświęciła się pracy na rzecz kaliskiego oddziału Związku Sybiraków. Dzięki jej ciężkiej pracy Zespół Szkół przy ul. Wąskiej przyjął imię Zesłańców Sybiru, w zamian za co Związek podarował szkole sztandar. 

Za wszystkie zasługi Eugenia Pastuszek w 2014 roku otrzymała od prezydenta Kalisza Odznakę Honorowego Przyjaciela Miasta Kalisz.

Dzisiaj grzeje: 1. Była dziewczyna Kuby Wojewódzkiego cała posiniaczona. Fani zaniepokojeni, co się stało modelce?
2. Żona Pawła Królikowskiego przekazała bardzo smutne informacje. W szpitalu doszło do niespodziewanej sytuacji

Informacje o śmierci zasłużonej dla Polski Eugenii Pastuszek spowodowały, że wielu Polaków pogrążyło się w żałobie. Odeszła kolejna wielka osoba, która oddała Polsce wielki zasługi. 

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy
  4. Wybuchła panika na pogrzebie, nie żyje co najmniej 35 osób. Polsat przekazał tragiczne wiadomości z zagranicy
  5. Nie żyje już 18 Polaków. Specjaliści ostrzegają, najgorsze dopiero przed nami

źródło: faktykaliskie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News