Trwa pilna akcja służb na południu Polski, konieczna ewakuacja 1000 osób. Przy szkole znaleziono niewybuch.

Trwa pilna akcja służb na południu Polski, konieczna ewakuacja 1000 osób. Przy szkole znaleziono niewybuch. Źródło: pikio.pl

Wstrząsające informacje obiegły media. Znaleziono niewybuch. Konieczna była natychmiastowa interwencja wyspecjalizowanych służb. Na południu Polski doszło do nieoczekiwanych zdarzeń.

Porażające informacje z południowej Polski. Jak donoszą media, przy szkole znaleziono niewybuch. Natychmiast zawiadomiono odpowiednie służby, które pilnie zajęły się sprawą. 

Przy szkole znaleziono niewybuch. Nieprawdopodobne informacje z południa Polski 

Jak podaje RMF24, w Złotoryi na Dolnym Śląsku, na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kolejowej 4 znaleziono niewybuch. Ktoś go odkopał spod stosunkowo niewielkiej warstwy ziemi. Natychmiast o znalezisku poinformowano odpowiednie służby. Zauważono, że niewybuch ma uszkodzony zapalnik, dlatego nie nadaje się do transportu. Saperzy zdecydowali o zdetonowaniu go na miejscu, zatem najpierw obłożą go workami z piaskiem, a następnie zdetonują. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego zadbano o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ustalono również, że jest to granat przeciwpiechotny z czasów II wojny światowej. Konieczna była ewakuacja ludzi w promieniu 200 metrów od szkoły. Mowa m.in. o budynkach starostwa powiatowego i urzędzie gminy oraz kilku kamienicach. Łącznie w bezpieczne miejsce ewakuowano około 1000 osób. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent właśnie podpisał, radykalna decyzja. Wiele rodzin przeciera oczy ze zdumienia

2. Zatrważające doniesienia brytyjskich mediów. USA wykupiło cały zapas leku na koronawirusa?

Nie jest pewne, jakim sposobem niewybuch znalazł się w pobliżu szkoły. Nie wykluczone, że eksperci będą chcieli to ustalić, gdy tylko sytuacja zostanie opanowana. Mieszkańcy są przerażeni całą sytuacją. W ich głowach zrodziły się również obawy, że w okolicy może znajdować się więcej niewybuchów, których nie uda się odnaleźć w odpowiednim czasie. Prace saperów na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kolejowej 4 nadal trwają. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rozsyp go w ogrodzie i przemieszaj z ziemią, w mig będziesz się cieszyć ogromnymi zbiorami pomidorów. Przy okazji odstraszysz ślimaki
  2. Znany komentator odchodzi z Canal+. "To nie była jego decyzja"
  3. Niesłychana opłata od turytów w Zakopanem. Rachunki znad morza mogą się shować
  4. Żona Krzysztofa Rutkowskiego przeszła radykalną metamorfozę. Mąż i Wiśniewski mogą jej pozazdrościć
  5. Gucwińscy ponad dekadę temu zniknęli. Latami przeżywali dramat, mało kto zdawał sobie sprawę
  6. Tragedia, matka przejechała 15-miesięczne dziecko. Do ostatnich chwil próbowała ratować córeczkę

Źródło: RMF24 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News