Tragiczne informacje. Uwielbiany ksiądz przegrał walkę z ciężką chorobą

Tragiczne informacje. Uwielbiany ksiądz przegrał walkę z ciężką chorobą Źródło: pikio.pl

Informacje o śmierci uwielbianego księdza obiegły wiernych w całej Polsce. Długo walczył z chorobą. Parafianie wspominają go jako wspaniałego, ciepłego człowieka.

Informacje o śmierci uwielbianego kapłana pojawiły się dzisiaj w mediach. Mężczyzna przez ostatnie miesiące walczył z ciężką chorobą. Odszedł w wieku 55 lat. Parafianie opłakują cenionego księdza, był dla nich wyjątkowym duszpasterzem. Wierni w całym kraju wspominają duchownego.

Informacje o śmierci księdza przekazała parafia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich przekazała wiadomości o śmierci szanowanego księdza Henryka Foika. Duchowny zmagał się z poważną chorobą.  Mężczyzna urodził się w Bytomiu w 1964 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 12 maja 1990 roku w Katowicach. W ciągu życia pełnił posługę w wielu parafiach na południu Polski i dał się poznać wiernym jako wspaniały i troskliwy duszpasterz.

- Dzisiaj o godzinie 6:10 zmarł nasz śp. ks. Proboszcz Henryk Foik. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie - napisano na stronie parafii.

Wierni opłakują uwielbianego duchownego, był wyjątkowym kapłanem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Parafianie są załamani tą informacją. Bardzo ciepło wspominają duchownego, który był dla nich wyjątkową postacią. Zawsze dbał o wiernych, za jego kadencji przeprowadzono remont kościoła i sprowadzono wiele relikwii do świątyni.

- Wspaniały, bardzo miły i serdeczny człowiek. Szkoda, że skończył ziemską wędrówkę, ale widać Bóg potrzebował Jego zapału i poczucia humoru u siebie. Niech spoczywa w pokoju. Pamiętajmy o nim w modlitwach - pisze jedna z mieszkanek miasta na stronie parafii.

- Wyjątkowy Proboszcz w Piekarach, zawsze uśmiechnięty, chętny do pomocy, zawsze szło porozmawiać. Wieczny odpoczynek - dodał kolejny wierny.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska Miss została zamordowana. Stalker zasztyletował ją w biały dzień
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

Pogrzeb duchownego rozpocznie się w sobotę 11 stycznia o godzinie 8:30. Wtedy zmarły zostanie wyprowadzony z kaplicy do kościoła. O godzinie 11:00 zaplanowano nabożeństwo żałobne, po którym odbędzie się pogrzeb na parafialnym cmentarzu.


fot. Archiwum

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut
  3. Zenek Martyniuk brutalnie zaatakowany przez hejterów. Muzyk wydał oświadczenie
  4. Objawienie na scenie "The Voice Kids"! Gdy tylko otworzył usta, odwróciły się wszystkie fotele, niezwykła reakcja Dawida Kwiatkowskiego
  5. Andrzej zgotował małoletniej córce prawdziwe piekło. Budził ją w środku nocy i robił straszne rzeczy

źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News