Rok temu uratował życie 2-tygodniowej dziewczynki. Niestety, media obiegły tragiczne informacje

Rok temu uratował życie 2-tygodniowej dziewczynki. Niestety, media obiegły tragiczne informacje Źródło: maxpixels.net Creative Commons Zero - CC0

Przykre informacje napłynęły dziś z Kluczborka. Nie żyje 44-latek, który rok temu uratował życie 2-tygodniowej dziewczynce. Był zasłużony dla lokalnej kultury, mieszkańcy nie wyobrażali sobie lepszej osoby na stanowiskach, które piastował. W sierpniu obchodziły 45. urodziny.

Informacje o śmierci 44-latka zasmuciły mieszkańców jednego z powiatów na Dolnym Śląsku. Samorządowiec, strażak, zasłużony dla kultury oraz lokalny bohater nie żyje.

Zostawił żonę i osierocił 3 dzieci

44-latek został wczoraj zabrany ze swojego domu w Wołczynie do szpitala powiatowego w Kluczborku. Niestety, dziś popołudniu pojawiła się informacja o jego śmierci. Rafał Neugebauer od dłuższego czasu toczył walkę z chorobą nowotworową. Kiedy wszyscy mieli nadzieję, że pokona przeciwnika, stało się najgorsze. To ogromne zaskoczenie tym bardziej, że w ostatnim czasie miał się czuć coraz lepiej. Pozostawił żonę i 3 dzieci.

- Ciężko mi o tym mówić, bo ciężko mi w to uwierzyć. Jego śmierć jest dla mnie tym większym zaskoczeniem, że kilka dni temu po kolejnej chemioterapii czuł się lepiej. 24 czerwca wysłał mi SMS-a na imieniny. Przeprosił, że nie może złożyć życzeń osobiście, ale zrobi to, kiedy tylko się zobaczymy. Odebrałem jego słowa z nadzieją, a teraz okazało się, że już się nie zobaczymy - mówił z nieukrywanym smutkiem Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna.

Informacje o śmierci przekazała między innymi Ochotnicza Straż Pożarna

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rafał Neugebauer do końca swoich dni starał się pomagać innym. Pracował i był zaangażowany w lokalne sprawy. W latach 2004-2018 był dyrektorem Wołczyńskiego Ośrodka Kultury, a od 2018 roku został wicestarostą kluczborskim. Był zaangażowany, pracowity i wyczulony na potrzeby mieszkańców, dlatego wielu z nich widziało go nawet jako swojego przyszłego burmistrza. Rafał Neugebauer działał też jako prezes OSP Wołczyn i jako wiceprezes Stowarzyszenia Dwa Serca.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wspaniały polski aktor
2. Media obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktor, którego kochały miliony Polaków

Rok temu okrzyknięto go bohaterem, kiedy jako strażak uratował życie 2-tygodniowej dziewczynce. Na miejscu pierwsi byli strażacy, a na karetkę trzeba było jeszcze poczekać - dziecko dusiło się i siniało na twarzy. Udaną akcję ratowniczą przeprowadził właśnie Rafał Neugebauer.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Kamil Grosicki przypomniał o sobie kibicom. Polak huknął jak z armaty, bramkarz mógł tylko patrzeć (WIDEO)
  3. Rok temu uratował życie 2-tygodniowej dziewczynki. Niestety, media obiegły tragiczne informacje
  4. Potężne kontrole policji w całym kraju, 13 tys. osób ukaranych mandatami. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy
  5. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan pokazali swoje zdjęcia z dzieciństwa. Do kogo Henio jest bardziej podobny?
  6. Była na samym szczycie, kochała ją cała Polska. Oto jak skończyła Maryna z „Janosika”

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News