Jego piosenki znał i uwielbiał każdy. Niestety, nie żyje

Jego piosenki znał i uwielbiał każdy. Niestety, nie żyje Źródło: .

Informacje o śmierci popularnego muzyka obiegły już świat. Fani wciąż nie mogą pogodzić się ze stratą legendy. Bez niego scena nie będzie już taka sama.

Informacje, które obiegły media, są bardzo smutne dla wszystkich fanów muzyki. Gitarzysta występował z takimi gwiazdami jak Iggy Pop, Patti Smith oraz David Bowie. Odszedł w wieku 71 lat.

Informacje o chorobie gwiazdy czeskiego rocka już dawno obiegły jego fanów. Niestety Ivan Krall przegrał walkę z nowotworem 2 lutego 2020 roku. Urodzony w Czechosłowacji gitarzysta miał ogromny wkład w rozwój lokalnej sceny rockowej, następnie współpracował już z legendami światowego formatu.

Informacje o śmierci Ivana Krala wstrząsnęły światem rock'n'rolla

Chociaż fani dobrze wiedzieli o złym stanie Ivana Krala, takie informacje zawsze są zasmucające. Od razu przypomina się śmierć innej, wielkiej gwiazdy - także przyjaciela Krala - Davida Bowiego, który przegrał walkę z nowotworem w styczniu 2016 roku. W przypadku Ivana Krala choroba również była zdiagnozowana już wcześniej. Jest to trudny okres zarówno dla czeskiej, jak i światowej sceny rockowej. Zwłaszcza że Kral współpracował z najlepszymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Informacje o śmierci Ivana Krala dotarły już do jego byłych kolegów. Wśród nich znajdują się najwięksi, jak Iggy Pop czy Patti Smith. Czeski gitarzysta poznał ich, żyjąc w Stanach Zjednoczonych. Chociaż Kral urodził i wychował się na Czechosłowacji, ze względów politycznych musiał przeprowadzić się do USA, gdzie odkryto jego talent muzyczny. Początkowo muzyk współpracował z zespołem Blondie. Następnie razem z Patti Smith założył zespół Patti Smith Group. Nagrał również dwa albumy z Iggy Popem. Chociaż Ivan Kral kojarzy się głównie z gitarą, był także świetnym tekściarzem.

Dzisiaj grzeje: 1. Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą
2. Polacy pokochali go za kultowe filmy. Nie żyje legendarny aktor

Po tym, jak informacje o śmierci Ivana Krala obiegły świat, do rodziny artysty wciąż wpływają kondolencje z najróżniejszych środowisk artystycznych. Światowy rock'n'roll przechodzi żałobę, a fani będą wspominali największe hity gitarzysty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Warzywa i owoce, które powinniśmy jeść zimą. Nasz organizm nam za to podziękuje
  2. Zaoszczędź nawet 1520 złotych przy rozliczaniu PIT. Ulga, z której może skorzystać każdy
  3. Nauczycielka molestowała uczniów i wszystko nagrywała. Niebywałe, do czego zmuszała dzieci
  4. Brzuch nastolatki ciągle rósł, ale nie przez tłuszcz ani ciążę. Nie mieści się w głowie, co lekarze z niej wyjęli
  5. Fani przecierają oczy ze zdumienia po najnowszym poście Agnieszki Woźniak-Starak. "Kocham"

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News