Niestety, niemal cały kraj z żółtymi ostrzeżeniami. Wydano specjalne komunikaty, Polacy muszą się przygotować
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 4 Października 2020

Niestety, niemal cały kraj z żółtymi ostrzeżeniami. Wydano specjalne komunikaty, Polacy muszą się przygotować

Niepokojące informacje dla Polaków. Pilnie wydany został komunikat, który nie napawa optymizmem. Niemal cały kraj znalazł się w żółtej strefie. Wszyscy powinni przygotować się na nagłe załamanie pogody. Najbliższe dni niestety nie zapowiadają się obiecująco.

Pilne informacje dla wszystkich Polaków. Wydany został komunikat, który sprawi, że wiele osób będzie niezadowolonych. Niemal cała Polska została objęta żółtą strefą. W ciągu najbliższych kilku dni czeka nas dramatyczne załamanie pogody. Pojawi się ogromne niebezpieczeństwo.

Zdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodąZdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodąCzytaj dalej

Niepokojące informacje dla Polaków. Czeka nas dramatyczne załamanie pogody

Ogromne niebezpieczeństwo stworzy przede wszystkim bardzo silny wiatr. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali pilne ostrzeżenia niemal dla całego kraju. Według prognozy zagrożeń w ciągu najbliższych kilku dni czekają nas burze, miejscami pojawią się nawet opady gradu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwach: opolskim (powiaty: brzeski, nyski, prudnicki. głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, krapkowicki - w tych miejscach ważne będą do godziny 8 w niedzielę), śląskim (powiaty: Jastrzębie-Zdrój, cieszyński, pszczyński, bielski, żywiecki, Bielsko-Biała - ostrzeżenia będą obowiązywały do 14 w niedzielę), małopolskim (powiaty: oświęcimski, wadowicki, suski, nowotarski, myślenicki, limanowski, nowosądecki, Nowy Sącz, tatrzański, gorlicki - tutaj również pozostaną ważne do godz. 14 w niedzielę) oraz podkarpackim (powiaty: bieszczadzki, leski, sanocki, przemyski, Przemyśl, brzozowski, krośnieński, Krosno, jasielski - ostrzeżenia pozostaną ważne do godz. 15 w niedzielę). Prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o prędkości od 25 do 40 km/h w porywach do 90 km/h.

W niedzielę niestety powrócić mogą niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, takie jak burze. IMGW planuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia dla woj.: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz wielkopolskiego. W trakcie burz może spaść ok. 10 litrów wody na metr kwadratowy. Z kolei wiatr może powiać z prędkością nawet 70 km/h. Istnieje możliwość pojawienia się alarmów przed silnym wiatrem dla woj.: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz mazowieckiego. Powieje tam z prędkością 20-35 km/h w porywach do 65 km/h.

Dzisiaj grzeje:

1. Wierni mocno się zdziwili. Kościół właśnie powiadomił, jak teraz będzie wyglądało przyjmowanie komunii na mszy

2. Kolęda 2020. Nowe wytyczne kościoła. Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie?

3. Mieszkasz w domu - zapłacisz 900 złotych, ci w mieszkaniach po 700 zł. Nie będzie możliwości uniknięcia nowej opłaty

W poniedziałek również w dużej części kraju mogą pojawić się burze. IMGW planuje wydać ostrzeżenia dla woj.: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz łódzkiego. Może tam spaść ok. 5 litrów na metr kwadratowy, lokalnie nawet 20. Z kolei wiatr może powiać z prędkością do 70 km/h. W woj. mazowieckim oraz lubelskim IMGW prawdopodobnie wyda ostrzeżenia przed burzami z gradem. Prognozowane opady to 10 l/mkw, lokalnie nawet 20. Wiatr może osiągnąć prędkość do 70 km/h. Lokalnie możemy spodziewać się opadów gradu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Studio Polska padły słowa poniżej pasa. Obrażano ludzi, siano zamęt i dezinformację
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, aż nas zatkało. To prawdziwa legenda polskiego sportu
  3. Wieczorna tragedia wstrząsnęła mieszkańcami. Nie żyje 16-latka, koszmarne wydarzenia na południu Polski
  4. Państwo młodzi spojrzeli na zdjęcie ślubne i zamarli. Jeden szczegół zmroził im krew w żyłach
  5. Zbliża się 6. rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Zdjęcia jej grobu odbierają mowę
  6. Lata całe nie widziano ich w Polsce. Polak znalazł grzyby warte 7 tys. euro/kg

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVN Meteo

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News