Niestety, zmarł wyjątkowy człowiek i wielki Polak. Bardzo smutne informacje potwierdził prezydent Tarnobrzega

Niestety, zmarł wyjątkowy człowiek i wielki Polak. Bardzo smutne informacje potwierdził prezydent Tarnobrzega Źródło: needpix.com bernswaelz

Informacje z południowej Polski są nadzwyczaj przykre - to ogromna strata, kiedy żegna się wielkiego Polaka. Zmarły był zasłużony dla kraju i wszyscy możemy być mu wdzięczni. Przykre wiadomości przekazał prezydent Tarnobrzega w oficjalnym nekrologu.

Informacje o śmierci zasłużonego człowieka napłynęły dziś z Podkarpacia. Prezydent Tarnobrzega pożegnał wieloletniego mieszkańca, który miał swój wkład w walkę o wolność kraju.

Nie żyje zasłużony żołnierz Armii Krajowej, niedługo odbędzie się jego pogrzeb

Rajmund Aschenbrenner nie żyje - zasłużony kombatant zmarł 2 lipca w wieku 94 lat. Był żołnierzem Armii Krajowej, narażał się władzom przez dziesięciolecia. Po wojnie został adwokatem i radcą prawnym. Mieszkańcy Tarnobrzega nie mogą uwierzyć, że odszedł. Wiadomo już, że pogrzeb odbędzie się 6 lipca na cmentarzu parafialnym w Tarnobrzegu. Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą o 10:30 w kościele o.o dominikanów w Tarnobrzegu.

- Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 2 lipca zmarł Pan Rajmund Aschenbrenner, żołnierz Armii Krajowej, adwokat, obrońca działaczy "Solidarności" w stanie wojennym, prezes Światowego Związku Żołnierzy AK/Okręg Tarnobrzeg, odznaczony medalem Sigillum Civis Virtuti. Rodzinie zmarłego, wszystkim których jego odejście boleśnie dotknęło, składamy wyrazy szczerego wsparcia i słowa otuchy. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, Wiceprezydent Tarnobrzega Mirosław Pluta, Rada Miasta Tarnobrzega - czytamy w nekrologu.

Informacje o jego śmierci obiegły wszystkie media

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rajmund Aschenbrenner urodził się w 1926 roku w Sandomierzu. Podczas II wojny światowej uczestniczył w tajnym nauczaniu, a w 1943 roku został aresztowany przez gestapo i trafił do więzienia. Nie złamał się, a po wojnie zdał maturę i podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Wydawałoby się, że kłopoty są już za nim - był jednak represjonowany przez komunistyczne władze za członkostwo w Armii Krajowej, a podczas stanu wojennego narażał się kolejnym władzom przez udzielanie wsparcia działaczom "Solidarności".

Dzisiaj grzeje: 1. 14-letnia Daria jest w ciąży, niebawem urodzi. Słowa o rzekomym ojcu dziecka są porażające

2. Posiadanie psa dosłownie wydłuża nam życie. Zwierzak ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka

Był szanowanym prawnikiem, reprezentował m.in. rodzinę ofiar w zbrodni zrębińskiej, znanej potocznie jako zbrodnia połaniecka. Przez 60 lat pracował w zawodzie, na emeryturę przeszedł dopiero w wieku 84 lat. W 2015 roku za swoje zasługi został mianowany przez prezydenta RP porucznikiem Wojska Polskiego, a 2 lata później odebrał medal Sigillum Civis Virtuti. 

Fot. Dziennik Tarnobrzeski

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prosty sposób na odstraszenie much z domu. Wystarczy wymieszać ze sobą dwa składniki
  2. Potworny nokaut na gali boksu. Nieprzytomny zawodnik aż wypadł za liny (WIDEO)
  3. Będą zmiany obostrzeń przed wyborami? Minister zdrowia podjął ostateczną decyzję
  4. Niebywałe sceny na pogrzebie Darka, wyciskają łzy. Za miesiąc miał mu się urodzić synek
  5. Do mediów wyciekły poufne dokumenty. Pensje minimalne Polaków zostaną obniżone?
  6. Andrzej Duda chce zmian w konstytucji. Chodzi o zapis o adopcji przez pary jednopłciowe

Źródło: Tyna Info, Dziennik Tarnobrzeski

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News