Niewiarygodny dramat, płonie 20 hektarów lasu w zamkniętej strefie. Fatalne informacje z Czarnobyla

Niewiarygodny dramat, płonie 20 hektarów lasu w zamkniętej strefie. Fatalne informacje z Czarnobyla Źródło: Pxhere CC0 Public Domain

Informacje docierające zza wschodniej granicy są bardzo niepokojące. Ukraińskie służby przekazały, że walczą z poważnym pożarem w zamkniętej strefie wokół Czarnobyla. Promieniowanie, które tam panuje jest nadal bardzo wysokie i niebezpieczne i znacznie utrudnia akcję gaśniczą.

Informacje o pożarze lasu przekazane zostały przez służby naszych wschodnich sąsiadów. Czarnobyl objęty jest specjalną, zamkniętą strefą i to właśnie tam wystąpiło niebezpieczeństwo. Akcja nie należy do najłatwiejszych.

Informacje są niepokojące

Informacje, jakie posiadamy są takie, że pożar lasu pojawił się w okolicach godziny 13. czasu lokalnego w sobotę. Wtedy pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że ogień pojawił się w strefie zamkniętej w okolicach Czarnobyla. Według posiadanych danych pali się około 20 hektarów lasu w miejscowości Wołodymyriwka w obwodzie kijowskim. Niepokojące wiadomości przekazała ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, jednocześnie podkreślając, że akcja służb ratowniczych jest niezwykle trudna ze względu na to, że na niektórych odcinkach dotkniętych pożarem występuje bardzo wysoki poziom promieniowania. Jest to poważny problem, ponieważ zagrożone może być bezpieczeństwo strażaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Akcja gaśnicza jest bardzo ciężka

Pożar lasu zawsze jest ciężkim rodzajem akcji gaśniczej, ponieważ ściółka leśna może palić się nawet bez widocznych płomieni, skutkuje to szybkim rozprzestrzenianiem się ognia. Informacje podane przez ukraińskie służby mówią, że do walki z pożarem w strefie zamkniętej wysłano ponad 90 strażaków, dodatkowo skierowano tam także śmigłowiec Mi-8 oraz dwa samoloty gaśnicze gaśnicze An-32P. Świat z niepokojem przygląda się całej akcji ponieważ martwi się, ze w związku z tak dużym pożarem pojawią się niebezpieczne skutki związane jeszcze z katastrofą, która miała miejsce w tego miejsca. Katastrofa reaktora wpłynęła na sposób postrzegania wszystkich elektrowni jądrowych, a do walki z promieniowaniem, które rozlało się na cały kontynent zaangażowała się większość państw Europy.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości, Polacy w żałobie. Zmarł Andrzej Mrozek

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Katastrofa, która zmieniła świat

Czarnobyl zyskał niechlubną sławę 26 kwietnia 1986 roku. To właśnie wtedy doszło do katastrofy na terenie elektrowni jądrowej. Doszło do wybuchu czwartego reaktora, spowodowało to skażenie ogromnego terenu Ukrainy, ale także Białorusi. Stacje badające promieniowanie zanotowały wtedy niesamowity wzrost poziomu promieniowania nad Europą i międzynarodowe służby zostały zaalarmowane. Do tej pory teren dookoła elektrowni jest opuszczony i nie nadaje się do zamieszkania. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wirusolog z Niemiec twierdzi, że koronawirus roznosi się w zupełnie inny sposób niż wszyscy myślą. Badania oparł na zakażonych mieszkańcach
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Karol Strasburger ujawnił, co robi w nocy podczas kwarantanny. Młoda żona ma powody do dumy
  4. Babciny sposób na przechowywanie cebuli. Okazuje się, że działa na nią lepiej niż lodówka
  5. NFZ wprowadziło ważne rozporządzenie. Ogromne zmiany w służbie zdrowia
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News