Informacje o pożarze
Zdjęcie ilustracyjne Jakub Kaminski/East News
Irmina Jach - 4 Stycznia 2021

Pilne: W akcji 11 zastępów straży, natychmiast ewakuowano kilkuset pacjentów. Nagły pożar w polskim szpitalu

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi poinformowała, że w Centrum Zdrowia Matki Polki wybuchł pożar. Na miejscu pracowało blisko 40 strażaków. Ewakuowano blisko 300 osób.

Informacje o pożarze w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki obiegły media w poniedziałek 4 stycznia, w godzinach porannych. Jak wynika z komunikatu przekazanego przez straż pożarną, przyczyną zdarzenia była awaria sieci elektrycznej.

Informacje o pożarze w łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki obiegły media

Płomienie objęły kilka pięter budynku. Konieczna okazała się ewakuacja pracowników administracji oraz pacjentek z oddziałów ginekologiczno-położniczych. Było to łącznie blisko 300 osób. Do wypadku doszło w budynku A, w którym mieszczą się oddziały położnictwa, patologii ciąży oraz porodówki.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około 8:14. Na miejscu działało około czterdziestu strażaków [...] Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, ogień pojawił się w szachcie - poinformował młodszy kapitan Łukasz Górczyński z łódzkiej straży pożarnej.

- Ogień objął instalację elektryczną od piwnicy do drugiego piętra. Topiące się kable spowodowały bardzo silne zadymienie - dodał.

Lekarka obnaża prawdę o szczepionkach dla celebrytów. Ręce opadają, nie kryje wściekłościLekarka obnaża prawdę o szczepionkach dla celebrytów. Ręce opadają, nie kryje wściekłościCzytaj dalej

Akcja ratunkowa potrwa jeszcze kilka godzin. Strażacy oddymiają i wietrzą pomieszczenia. Pożar udało się ugasić bardzo szybko. Nikt nie ucierpiał na skutek zdarzenia. Część pacjentów i pracowników przebywa poza budynkiem szpitala.

- Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Dyrektor potem podejmie decyzję, kiedy pacjentki będą mogły wrócić na oddziały - podsumował przedstawiciel łódzkiej straży pożarnej.

- Część pacjentów ewakuowano na inne oddziały, część osób wyszła poza budynek szpitala. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał - dodał.

Funkcjonariusze poinformowali, że obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie na szacowanie strat.

Szpital Centrum Zdrowia Matki Polki został otwarty 26 maja 1988, a od 16 września 1997 działa jako instytut podlegający bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia. To jeden z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce i główny ośrodek referencyjny w zakresie położnictwa i neonatologii, ginekologii oraz pediatrii. Rocznie hospitalizowanych jest tam około 40 tys. pacjentów.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: TVN24/Gazeta Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News